אזרחות לילדים - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • סער

  נשלח ע"יסער 12:51, 6 במאי 2014

  שלום וברכה, סבתי נולדה ברומניה, וברחה ממנה לפני מלחמת העולם השנייה. אבי נולד בארץ, וכך גם אני. אבי פעל בשנתיים האחרונות להוצאת אזרחות רומנית לעצמו ולי, ואכן הוזמנתי למתן השבועה בשגרירות רומניה לא מזמן (וקיבלתי שם תעודת אזרחות). שאלתי היא: אשתי בהריון - האם הילד שיוולד יהיה זכאי אוטומטית לאזרחות רומנית מיום לידתו? אם כן, מהו ההליך הנדרש לצורך זה והאם אפשר לעשות זאת באמצעות משרד עו"ד? תודה. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  10:40, 15 במאי 2014

  אני מבין כי יש לך תעודה על כך שקיבלת אזרחות רומנית. במקרה שלך, האזרחות לא עוברת באופן אוטומטי עם לידת הילד שלך. הוא צריך לבקש את האזרחות כפי שהסבא וכפי שאתה ביקשת. וגם הוא צריך להישבע באמצעותך ולקבל את האזרחות. אכן רצוי לעשות הליך זה באמצעות משרד עורך דין. עלי לציין כי לא ראיתי שרשמו את פרטיך האישיים במשרד הפנים הרומני וכי קיבלת תעודת לידה רומנית. יכול להיות כי פעולות אלה ידרשו לצורך מתן אזרחות לבן שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.