תהליך לקבלת אזרחות דרכון רומני - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • גיא

נשלח ע"יגיא 16:13, 31 במאי 2014

אמא שלי נולדה ברומניה בשנת 1933, במהלכה של מלחמת העולם השנייה גורשה עם כל משפחתה, הוריה מתו, ובסיומה חזרו לבוקרסט. בשנת 1946 עלתה לארץ (לא לגאלי) והיא בת 13 עם האחים. נרשמה בארץ עם שם ישראלי שהוא תרגום של השם הרומני ואחר כך נישאה וגם שם המשפחה שונה. המטרה להוציא דרכון רומני / אירופאי לילדי (הנכדים), לי (הבן) לא דרוש. 1)אני מבין שקודם כל צריך להוציא לאמא תעודת לידה. אני יודע, בבירור שנעשה, שהיא קיימת בעיר מסוימת ברומניה, וגם אחד האחים קיבל שם במקום את תעודת לידתו. האם אפשרי ללא הגעה לשם לקבל את התעודה? מה תהליך והעלויות לזה? 2)האם להוציא דרכון לילדי (נכדים שלה) חייבים להוציא לי (הבן) אזרחות? נדמה לי שהיה לאחרונה שינוי בחוק הרומני. ומה העלויות לזה? 3) אם מוציאים רק לנכד אחד הם אפשר בעתיד בקלות יותר להוציא לשאר הנכדים ולי? ואז מה העלויות?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

12:09, 1 ביוני 2014

שלום רב,
    בהתאם לרישומים של משרד הפנים ברומניה, אמא שלך עדיין רשומה שם. על מנת שאתה ו/או ילדיך תהיו זכאים לבקש אזרחות רומנית, צריך שאמא שלך תקבל את האזרחות שלמעשה נשללה ממנה. לשם כך דרוש כצעד ראשון תעודת לידה. אין חובה לנסוע בעצמה לאותו מקום אבל יש להוכיח כי היא זו שמבקשת את תעודת הלידה באמצעות יפוי כח. לשם כך עליה להצטייד בדרכון ישראלי ותעודת נישואין אשר יוכיחו כי שמה הנוכחי נובע משם הלידה . עליה לדעת תאריך לידה מדוייק, שמות הוריה וכתובתם בעת הלידה ולהמציא תעודת נישואין , צילום דרכון ישראלי ותעודות על שינוי שם במידה ושינתה.
    כל אלה צריך לתרגם נוטריוני חותמות אפוסטיל על מנת להוכיח כי אישיותה הנוכחית שווה לאישיותה בעת הלידה.
    הליך כנ"ל עולה 3000 ש"ח.
    לגבי יתר שאלותיך אין טעם לענות אלא רק לאחר קבלת תעודת הלידה.

תגובה
  • 16:00, 1 ביוני 2014

תעודת נישואין של האמא שמראה על החלפת שם המשפחה אני מבין. אתה כותב פעמיים תעודת נישואין, לשל מי אתה מתכוון בפעם השנייה? איזה אישור על שינוי שם הפרטי אפשר/ צריך להשיג?
    איזה מסמך של אזרחות בסוף התהליך יהיה לאמא?

תודה על תשובותיך
    גיא

תגובה
  • 15:39, 9 ביוני 2014

שם תוכן הודעה:

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.