בירור בקשר לאזרחות - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 09:39, 29 ביוני 2014

  שלום, אם רשום בתעודת הלידה שהאדם היה אזרח רומני, האם עדיין נערכת בדיקה לבירור אזרחות (אישור המכיר בעובדה שהאדם היה אזרח רומני והאם האזרחות נשללה) ? אם כן, כמה זמן בממוצע לוקח לשגרירות לבדוק את העניין? מה ההבדל בהגשת הבקשה לאזרחות בין סעיף 10 ל-11, מלבד מס' דורות הזכאים ומס' הדרישות לקבלת האזרחות? לפי אתר השגרירות ניתן להגיש בקשה לאזרחות רומנית לפי סעיף 10 בלבד, לאזרח ישראלי. האם אותו דין חל גם לגבי אזרח ישראלי, שהוא צאצא של אזרח בריה"מ לשעבר, שנולד על אדמת רומניה והיה אזרח רומני (עד מלה"ע ה-2) ולא היה מעולם אזרח ישראלי? האם במקרה זה ניתן להגיש בקשה לפי סעיף 11 החדש (איבוד אזרחות מסיבות שאינן תלויות באדם) והאם לפי סעיף זה יש צורך בידיעת השפה הרומנית, כפי שמופיע באתר השגרירות או שהעניין בוטל, כפי שראיתי לפי תיקוני החוק האחרונים? http://telaviv.mae.ro/node/264

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  10:31, 13 ביולי 2014

  בדרך כלל לא רשום בתעודת הלידה אזרחות של האדם. גם אם רשום עדיין נערכת בדיקה של האזרחות.
  בעניין ידיעת השפה הרומנית, הוא גמיש ותלוי מי הקונסול המטפל .
  כעיקרון צריך לדעת את השפה לפחות ידיעת מה.
  מי שהפך להיות אזרח בריה"מ , כאשר קודם לכן היה אזרח רומני, איבד את האזרחות הרומנית אך זכאי לפי החוק הנ"ל לבקש החזרת האזרחות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.