הגירה לפני דרכון - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 01:08, 21 ביולי 2014

  שלום הנני זכאי לדרכון רומני על פי סבתי ואבי (שניהם ילידי רומניה) אך עדיין לא התחלתי בתהליך. אם אני מעוניין להגר מיידית (!), לטוס לרומניה, לגור במלון/לשכור דירה למשך כמה זמן שלא צריך ותוך כדי לטפל בענייני האזרחות כשאני כבר שם... עד שאקבל את הדרכון ואז אעבור למדינה יותר מפותחת נגיד... האם הדבר אפשרי? אם זה יזרז עניינים? כמה זמן זה אמור לקחת? תודה דוד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:23, 21 ביולי 2014

  הזכאות שלך לדרכון היא תיאורטית, כיוון שלפני דרכון צריך לקבל אזרחות והעובדה שהסבים שלך ילידי רומניה נותנת להם זכות לבקש החזר האזרחות שנשללה מהן, כשהפרצדורה היא ארוכה ומסובכת.
  אינך יכול להגיע לרומניה כי אין לך אזרחות.
  אם תיסע לרומניה תוכל לשהות בה 3 חודשים ללא ויזה ולאחר מכן המצב שלך יהיה כמו פועל זר הנמצא בישראל ללא רישיון ואם תמשיך להישאר הם יטביעו בדרכונך הישראלי חותמת שתמנע ממך להיכנס שוב לארץ זו.
  אינני רואה כל יתרון בנסיעה לרומניה על מנת לטפל בענייני קבלת האזרחות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.