סיום התהליך לאחר השבוע. - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 20:34, 1 בספטמבר 2014

  בשעה טובה סיימתי את תהליך האזרחות, קיבלתי את תעודת האזרחות לאחר השבועה בקונסוליה. נאמר לי שעל מנת להוציא דרכון יש צורך במספר תהליכים נוסף. ברצוני לברר את הפרטים הבאים על מנת שהדברים ילכו לי בצורה חלקה. על מנת להוציא תעודת לידה רומנית אני נדרש להציג את המסמכים הבאים. תעודת הלידה שלי והתעודה המעידה על אזרחות ישראלית לאחר תרגום 2 המסמכים מעברית לרומנית, אני נדרש לחותמת אפוסטיל ואישור נוטריוני. מה קודם למה ? האם קודם אני צריך להחתים נוטריון ואז ללכת לבית המשפט לקבל חותמת אפוסטיל ? או להפך ? האם החותמת צריכה להיות רק על התרגומים או גם על התעודות המקוריות ? האם החתימה צריכה להיות בגוף המסמך או בחלק האחורי.? האם אני יכול לגשת לכל בית משפט מחוזי, או רק לבית המשפט בירושלים ? כמה העתקים יש להגיש בקונסוליה ?? אשמח שתעשה לי סדר בדברים. תודה מראש שי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי,מנהל הפורום

  09:32, 2 בספטמבר 2014

  קימים שני סוגי אפוסטילים: אחד של משרד החוץ המאמת את החתימות על גבי מקור המסמך המקורי והשני אפוסטיל של בית משפט המאמת את חתימת הנוטריון שאישר את התירגום.
  האפוסטיל של משרד החוץ מוטבע רק על מסמך מקורי. לכן יש קודם לקבל את האפוסטיל של משרד החוץ בירושלים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.