פנייה לבית משפט - האם צריך - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • lazerman

נשלח ע"יlazerman 21:44, 11 בספטמבר 2014

הי, הגשתי בקשה לאזרחות רומנית דרך חברת עו"ד ולאחר ששילמתי סכום גבוה למטרת הבאת תעודות הלידה מרומניה, נאמרו לי שני דברים תמוהים: 1. השם שרשום שבתעודת הלידה ברומניה שונה מהשם שרשום בדרכון הישראלי ועלי להחליף את השם באנגלית שמופיע בדרכון הישראלי! 2. והדבר היותר מסובך - השם של אימי ז"ל שמופיע בתעודת הזהות הישראלית אינו תואם את תעודת הלידה הרומנית ולכן (מכיון שנפטרה כבר) עליהם להגיש בקשה לבית משפט (!!) בעלות גבוהה נוספת כמובן כדי לקבל אישור לשנות את פרטיה! האם זה אכן התהליך? אני חושש שעם מכשולים כאלה לעולם לא אוציא אזרחות.... האם המעבר בבית המשפט מחוייב המציאות - אין פיתרון אחר?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי,מנהל הפורום

12:09, 15 בספטמבר 2014

לצערי אלה מכשולים שאתה צריך להתגבר על מנת שתצליח בבקשה לקבלת האזרחות.
    אני מבין כי אתה יונק את הזכות מעצם לידתך ברומניה ולא מאמא שלך.
    אכן יש צורך באיות מקביל של השם בישראל והשם ברומניה.
    לגבי השינוי באיות של השם של אמא שלך, נראה לי כי מדובר בשמך הפרטי, אכן דרך המלך זו לפנות לבית המשפט, אך קיימים גם דרכים אחרות. כיוון שהמסמכים לא בפני אינני יכול להביע דיעה לעיצומו של עניין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.