אזרחות רומנית לצאצא - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • דרור שפר

  נשלח ע"ידרור שפר 08:29, 21 בספטמבר 2014

  שלום עו"ד ינאי! שני הורי עלו מרומנייה, עם הוריהם כשהיו בני עשרה. אמי והוריה עלו בשנת 81, ולא (!) ויתרו על אזרחותם כשעלו ארצה. לפני שנים מס' הוריה של אמי הוציאו דרכון חדש דרך הקונסול. בשישי האחרון הגעתי גם אני לקונסול, יחד עם אמי, על מנת לבקש עבורי אזרחות, והגענו יחד עם הדרכון הישן של אמי (אשר אתו עלתה ארצה) ועם צילומים של הדרכונים החדשים של הוריה. הגב' בקונסוליה אמרה שכל הניירת הזו אינה משנה, ושאנו עדיין צריכים להזמין דרכה תעודת לידה של אמי, ושהדבר ייקח כחודשיים. השאלה שלי היא כזו: מדוע אמי צריכה להוכיח בשלב הזה שהיא נולדה ברומניה, כאשר כל מה שגב' הקונסול צריכה לעשות זה לפשפש במחשב ולמצוא שהיא עדיין אזרחית...?!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי,מנהל הפורום

  11:04, 2 באוקטובר 2014

  לפי חוק האזרחות הרומני,הוכחת האזרחות לא נעשית דרך המחשב, אלא על ידי הצגת תעודת זהות רומנית או דרכון בתוקף.
  גם אם יתברר שאמך לא ויתרה על האזרחות, המוסד שצריך לקבוע זאת הוא מינהל האזרחות והדרכונים ברומניה ועל מנת לפנות אליו יש צורך בהצגת תעודת לידה תקפה ונכונה של הפונה.
  לכן הקונסולית נהגה כשורה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.