אזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 15:27, 15 באוקטובר 2012

  שלום , סבתי נולדה בכפר סטניששט בשנת 1908 והתחתנה עם סבי בהלץ(עיר גדולה יותר) בסביבות 1938 . לאחר החתונה הם עברו להתגורר בשטח שב 1941 הפך לרפובליקה מולדובה. בפניה לעיריית סטניששט קיבלנו תשובה שאין להם כל עדות להולדת של סבתי. האם על פי תעודת נשואין (שבתקוותי לשחזר) ניתן להתחיל תהליך קבלת אזרחות ? יש לציין שסבי וסבתי כבר לא בחיים בתודה, אלכס

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  עו"ד חיים ינאי,מנהל הפורום

  12:25, 16 באוקטובר 2012

  שלום רב,
  על יד איזה עיר נמצא הכפר הזה.
  כעיקרון השטחים של רפובליקה מולדובה, שנקראו בעבר בסרבייה עברו לשליטת רומניה ב-1918 . כל אלה שנולדו לאחר תאריך זה, יכולים להיחשב כאזרחים רומנים. הסבתא שלך נולדה ב-1908 לפני ששטחים אלה היו בשליטת רומניה, לכן מתאריך הלידה לא נובעת אזרחות רומנית. יכול להיות שקיבלה אזרחות לאחר מכן , אך הדבר מצריך הוכחה.

  תגובה
 • 12:44, 16 באוקטובר 2012

  שלום ותודה על התגובה,
  סטניששט נמצאת ליד עיר הלץ(או אולי גלץ?) שבשטח רומניה עד היום. הבעיה שבעיריה נמסר לי (טלפונית) כי אין הם מוצאים רישומים של לידת סבתי (למרות שאני יודע שיש רישום ללידת אחיותיה). השאילה האם ניתן לבקש אזרחות על סמך תעודת נישואין של סבי וסבתי (שאני מקווה למצא בעיר הלץ)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.