השגת תעודת לידה למי שנולד במולדובה כשהיתה שייכת לרומניה - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 17:20, 17 בדצמבר 2014

  סבי וסבתי (שנפטרו) וכן אבי ילידי טיגינה. הם עלו לארץ באפריל 1944. לא ידוע אם עדין רשומים כאזרחי רומניה, אך כנראה שאיבדו את האזרחות הרומנית כשעלו לארץ. ברשותינו מסמכים שונים מרומניה, כגון תעודת נישואין וכו'. הבנתי שאחד המסמכים החשובים ביותר הוא תעודת הלידה, שאין בידינו. הבעיה היא שלמרות שכאשר אבי נולד בטיגינה, היא היתה שייכת לרומניה, כרגע טיגינה שייכת למולדובה. האם למשרדכם יש אפשרות להשיג את תעודת הלידה ממולדובה או שאתם עובדים אך ורק ברומניה עצמה ובמקרה כזה יש להשיג את תעודת הלידה ממולדובה באופן עצמאי (ואם כן - כיצד עושים זאת) ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  10:31, 28 בדצמבר 2014

  ממכתבך יוצא כי סבתא וסבא ואביך עלו לארץ בעליה בלתי לגלית ב-1944 . מבחינת הרישומים ברומניה הם עדיין אמורים להימצא שם כיוון שלא הנפיקו להם דרכונים לעזיבת הארץ. בדרך כלל אלה שעלו בעליות אלה באו ללא מסמכים ואמרו פרטים אישים על עצמם לפי הנוחיות שלהם , לרבות תאריכי לידה. לכן אין ביטחון כי אביך אכן נולד באותו תאריך המופיע במשרד הפנים הישראלי .ליתר פרטים בבעיה סבוכה זו, יש אפשרות ליצור עימנו קשר במייל - haim@ianailaw.co.il
  ולצרף מסמכים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.