קבלת אזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • להט

  נשלח ע"ילהט 10:17, 25 באוקטובר 2012

  סבא שלי עלה מרומניה בשנת 1960 ואיבד את אזרחותו, אני רוצה להוציא אזרחות ודרכון רומני, מה המסמכים שאצתרך להביא לשגרירות ? האם תעודת לידה של הסבא מרומניה מספיקה או שהוא צריך להוציא אזרחות מחדש? מה העלות של הוצאת דרכון ואזרחות בשביל? ומה אורך התהליך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  12:20, 25 באוקטובר 2012

  שלום רב,
  את צריכה להוכיח כי את הצאצא של הסבא, דהיינו שאביך בנו . אין צורך להוציא אזרחות שלמה לסבא אבל צריך להוכיח כי הרישום בתעודת לידה שווה לשמו הנוכחי, הכל בשפה הרומנית, דהיינו, באותיות לועזיות, כנ"ל אביך.
  לעומת זה, תיק האזרחות שלך צריך להיות שלם, דהיינו, בנוסף לתעודת לידה ושמות מתאימים לדרכון, גם מסמכים ממשטרה ברומניה ובמשטרת ישראל בעניין היעדר רישום פלילי וכו'.
  העלות משתנה לפי מורכבות התיק של כל מבקש.

  תגובה
 • 12:51, 25 באוקטובר 2012

  אני צריכה לדעת את השפה הרומנית לשם קבלת אזרחות או שהסבא יכול למלא את הטפסים?
  איך ניתן להשיג מסמכים מהמשטרה ברומניה?
  שמו תואם לשם בתעודת הלידה וההוכחות לכך שאני הצאצא שלו הם ספח הילדים שלו ושל אבי בתעודת זהות הישראליות..לתרגם אותן עצמאית?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.