שאלות בקשר לאזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 05:17, 7 במאי 2015

  שלום רב, 1.א. האם לילידי רומניה בשטח בסרביה בין 1918-1940 שהפכו במלה"ע ה-2 לאזרחי בריה"מ ונפטרו, צריך להגיש בקשה לבדיקת סטטוס האזרחות (Clarificarea Cetateniei Romane) או שאזרחותם נשללה בוודאות ומלכתחילה אפשר להגיש בקשה להשבת האזרחות? ב. אם כן, כמה זמן בממוצע לוקחת בדיקת הסטטוס? ג. אם נמצא שהאזרחות לא נשללה, תוך כמה זמן בממוצע ניתן לקבל את האזרחות? ד. האם בבדיקת סטטוס האזרחות צריך להגיש תעודת לידה של האזרח המקורי או גם של מגיש הבקשה (הנכד)? 2. האם בהגשת המסמכים לאזרחות לנכד, צריך לצרף את תעודות הלידה והנישואים של ההורים והסבים או שמספיקות רק תעודות לידה ונישואים מהצד של הזכאים לאזרחות (סבא, אבא ואני)? 3. האם ניתן לדלג על דור בקבלת האזרחות אם יש את כל המסמכים המקשרים בין הסבא לנכד? 4. האם יש צורך בחותמת אפוסטיל לתעודות לידה/נישואים שהוצאו ממולדובה בשפה הרומנית? 5. מה העלויות של הגשת הבקשה לאזרחות בקונסולייה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:40, 18 במאי 2015

  1. כל אדם שמבקש החזר אזרחות מרומניה צריך לבקש סטטוס של האזרחות שלו. לא חשוב מה העובדות ההיסטוריות של האיזור בו הוא נולד.
  ב. אין תשובה מדוייקת כמה זמן לוקח בדיקת הסטטוס ולפעמים לא מקבלים תשובה כלל.
  ג. אם האזרחות לא נשללה לפי האישור של השלטונות הרומנים הפרצודורה היא אחרת לגמרי.
  ד. לבדיקת הסטטוס הראשונה צריך להגיש את המסמכים של הזכאי האמיתי לקבלת האזרחות על מנת שיפתחו תיק על שמו ולאחר מכן יכולים לבקש הזכאים ממנו.
  2. לא מומלץ לדלג על דור ומומלץ להגיש את כל המסמכים המקשרים בין הדורות.
  3. מסמכים שהוצאו במולדובה צריכים אפוסטיל ממשרד המשפטים במולדובה.
  4. עלות הגשת בקשת האזרחות בקונוסליה נעה בין 1700-2200 ש"ח תלוי במספר המסמכים שיש לאשר אותם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.