זכאות לאזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • ישראלי

  נשלח ע"יישראלי 11:55, 29 ביולי 2015

  סבא שלי נולד בזמן השואה באופן לא מסודר, דהיינו לא בבית חולים. הוא נולד ב-10/09/1941 בשטח שהיום שייך למולדובה. תעודת לידה על מנת לעלות ארצה הוציא במוסקבה כפי שנדרש בברית המועצות. בתעודה מצוין שנולד בתאריך זה ברישקני שהיום נמצאת במולדובה. אחיו אזרחי רומניה כיום. בגלל חילופי שטחים מהיר בזמן מלחמת העולם השנייה, אני לא יודע האם רישקני שבמולדובה הייתה שייכת בעת לידתו לרומניה או לברית המועצות. ובכלל, האם עולה מכאן זכאות לאזרחות רומנית? האם ניתן לדלג דור (סבא לא רוצה אזרחות נוספת) והאם חובה לדעת רומנית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  12:09, 4 באוגוסט 2015

  יש מקום לטעון כי רישקאני הייתה באותו מועד בריבונות רומנית ומכאן סבא שלך זכאי לבקש החזר האזרחות הרומנית. סבא חייב להוכיח בתעודת לידה רשמית כי הוא נולד במקום זה בתאריך הנ"ל ועליו לחתום על מסמכים מסוימים. ניתן לדלג עליו אם אינו רוצה לקבל את האזרחות שלו בעצמו. צריך את שיתוף הפעולה של אבא שלך, בנו. בהתאם לחוק האזרחות ניתנת למי שממלא את התנאים ובנוסף "קרוב לעם הרומני ולתרבותו" מכאן מפרשים כי צריך לדעת את השפה הרומנית.

  תגובה
 • 15:12, 4 באוגוסט 2015

  יש לו תעודת לידה שהשיג במוסקבה על מנת לעלות לארץ.
  הוא השיג תעודת לידה משלטונות ברית המועצות בשנות השביעית המוקדמות. הוא דבר רומנית אבל שכח מעט בגלל חוסר שימוש. אנו עצמנו לא דוברי רומנית...

  תגובה
 • 15:14, 4 באוגוסט 2015

  אוסיף ואומר שלא הייתה לו אזרחות רומנית כי החל לחיות במסודר רק אחרי מלחמת העולם השנייה, כשמו לגובה נהייתה חלק מברית המועצות.

  תגובה
 • 18:21, 9 באוגוסט 2015

  היי,
  גיליתי שסבתא רבא שלי, אם סבי, נולדה בעת שרומניה ששלטה במולדובה. השאלה היא כמה זה רלוונטי... היא גם סבתא רבה שאינה בחיים, וגם נולדה לפני מספר רב של שנים, וייתכן שלא קיימים מסמכים כאלו ואחרים בשל תקופת הזמן ההיא...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.