• 27 באוקטובר 2015

בירור הליכים

מר חיים ינאי שלום רב,
    שמי רועי ואני אודה לך מעמקי לבי אם תוכל לעזור לי.
    אנסה לא להלאות בטקסט ולהיות תמציתי.
    שלחתי את הבקשה בישראל ביולי 2014. כיום אני באנגליה לומד תואר שני. כרגע לקראת סיום (עוד חודשיים!) של ויזת הסטודנט שקיבלתי אך אני עדיין מעוניין להישאר פה כדי לקבל קצת ניסיון, ולכן זו אחת הסיבות לבקשתי לאזרחות. עליי לציין שאמא שלי קיבלה חזרה את שלה לפני כשנה והיא אזרחית לכל דבר.
    עברו 15 חודשים מאז מתן הבקשה ועוד לא קיבלתי תשובה. בזמנו אמרו שזה בד"כ לוקח כ9 חודשים. עם כל הבעיות שקורות עם דואר ישראל כיום מעלה בי את החשש שהמכתב נשלח כבר ממזמן.
    השגרירויות בארץ ובאנגליה ביקשו שאצור קשר עם המשרד בבוקרשט אך שם לא ענו לי לאימייל ובטלפון יש רק תקליט והוראות מה לעשות עם כל מקרה לגופו.
    אובד עצות ונואש ונכון להיום מתחיל לארגן את הדברים לחזרתי לארץ עד להודעה חדשה.
    שילמתי עד היום מכיסי האישי וזה יהיה לי חבל לא למצות את היותי פה באנגליה כדי שאוכל לאפשר עתיד טוב לי ולמשפחתי.

בכבוד רב ובתודה מראש לכל מענה
    רועי

27 באוקטובר 2015
  • מנהל הפורום חיים ינאי עו"ד 3 בנובמבר 2015

בירור הליכים

הרשות הלאומית של רומניה לענייני אזרחות שהיא היחידה במשרד המשפטים הרומני שולחת הודעות בדואר לפי הכתובת שמסרת בעת הגשת הבקשה לאזרחות בקונסוליה.
    אם אינך גר בכתובת זו יכול להיות שהמכתב חזר לרומניה ויכול להיות גם שדחו את הבקשה שלך לאזרחות.
    קשה מאוד ליצור קשר עם המוסד הזה ואני ממליץ כי תעסיק בתשלום משרד עורכי דין מיומן שיש לו נציגים ברומניה על מנת לבדוק את התיק שלך באופן פרטני.

3 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?