אזרחות רומנית לנכדי יוצאי מולדובה - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • תום

  נשלח ע"יתום 19:48, 21 בינואר 2016

  סבא שלי נולד במולדובה במרץ 1918 אנחנו מנסים להשיב אזרחות רומנית על בסיס הלידה שלו באזור שהיה שייך לרומניה בשנים האלה הבעיה היא שהוא נפטר, וגם אימי נפטרה, ועם האב לא היה קשר מעולם.. ניגשתי לשגרירות מולדובה לנסות לשחזר את המסמכים הרלוונטים אבל הם הצליחו למצוא רק את תעודת הפטירה של סבא (רשום בה גם את תאריך הלידה ומקום הלידה שלו) ואת תעודת הנישואים של הוריי (שניהם נולדו גם במולדובה והתחתנו במולדובה - אמנם אחרי 1940) יש לי גם את תעודת הלידה שלי (גם נולדתי במולדובה) האם יש אפשרות לעשות משהו עם המידע הזה? בתעודת הפטירה של סבא רשום תאריך הלידה ומקום הלידה, אבל תעודת הלידה שלו לא נמצאה תעודת הפטירה היא מסמך רשמי של שגרירות מולדובה רשום בה שסבא נולד במולדובה (עם תאריך הלידה) ושהוא נפטר במולדובה (עם תאריך פטירה) השאלה אם הנתונים האלה יכולים להיות מספיקים בשביל להוכיח את לידתו - במקום תעודת לידה? ואם לא - מה אפשרי לעשות מבחינתי בנושא? היות ששגרירות מולדובה לא מצליחה למצוא תעודת לידה האם אפשר לבקש מהרשויות במולדובה להוציא תעודת לידה חדשה על בסיס תעודת הפטירה? אם כן מה הפרוצדורה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  12:26, 25 בינואר 2016

  הבעיה שלך לא פשוטה. בתאריך לידתו של סבא מולדובה לא הייתה חלק מרומניה הריבונות לרומניה עברה רק ב-1/12/1918 . לכן צריך להוכיח לא רק שהסבא נולד שם אלא שבהמשך הוא קיבל את האזרחות. לא נראה לי כי שגרירות רומניה יכולה לטפל בנושא זה וצריך לפנות לאנשים שמתמחים בעניינים אלה ושיש להם נציגים ו/או עובדים ברפובליקה מולדובה לעשות חיפוש פרטני. אם הם יצליחו במשימה תוכלו לבקש אזרחות.

  תגובה
 • 20:20, 25 בינואר 2016

  תודה רבה על התגובה
  האם ניתן לעשות את התהליך איתך?
  אם לא - האם תוכל להפנות לגורמים כאלו?

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.