מה הוא התהליך בין ההשבעה לדרכון - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • עידו

נשלח ע"יעידו 15:55, 22 במאי 2016

שלום רב. לפני כשלושה שבועות עברתי את ההשבעה. בקונסוליה אמרו לי למקבלים מהם תעודת לידה וזה לוקח כחודשיים. לפי מידע שאני קיבלתי מגורמים שונים התברר לי כי הקונסוליה לא מנפקת תעודת לידה אלא תעודת אזרחות אשר בעזרתה מוציאים תעודת לידה. שאלתי היא מי צודק? האם הקונסוליה מנפיקה ישירות תעודת לידה רומנית או שמא נתנו לי שם מידע לא נכון? תודה מראש עאל התשובה ושבוע טוב.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

12:41, 23 במאי 2016

אם עברת את תהליך ההשבעה סימן שהגשת את תעודת הלידה שלך לקנסוליה לפני כן להכנת התיק.
    אני חושב שמתכוונים לרישום תעודת הלידה הישראלית ברומניה ואתה יכול לעשות זאת באמצעות הקונסוליה או באופן פרטי עם משרד עו"ד המתמחה בכך.

תגובה
  • 18:32, 29 במאי 2016

הקונסוליה לא מנפיקה תעודת לידה. זה נעשה בבוקרשט במשרד הרישום בסקטור 1, ששם מנפיקים תעודות זהות לכל מי שאינו מתגוקק ברומניה.
    לפי החוק הרומני זה לוקח חודשיים, אתה תקבל תעודת לידה בפורמט אומני ומספר זהות (CNP). עם תעודת הלידה ותעודת האזרחות, תוכל לקבל דרכון רומני. אני קיבלתי את שלי לפני מספר ימים (הוצאתי אותו ברומניה, ששם לוקח שבועיים).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.