סדר קבלת האזרחות רומנית? - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • Michael

  נשלח ע"יMichael 22:05, 12 ביולי 2016

  יצא לי לדבר עם כמה אנשים שמעונינים לבקש אזרחות רומנית והם מספרים שפנו לאיזה עורך דין והוא אמר כי קודם סבתא צריכה לקבל אזרחות (שנתים והיא לא זקוקה לאזרחות הזאת), אחר כך אמא צריכה לבקש את האזרחות (עוד שניתים וגם היא לא צריכה אותה) ורק אחר כך הנכדה יכולה לבקש את האזרחות. ולעניות דעתי ולפי מיטב הבנתי בחוק האזרחות (21/1991 ) אין שום זכר לקדימות הזאת והנכדה יכולה לחתוך וישר להגיש בקשה רק לעצמה. שאלתי היא האם מדובר פה בתרגיל שיווקי לספיגת הכנסה כספית מירבית משוק הנתון או שיש אסמכתא חוקתית/משפטית סמויה אמיתית לסדר קדימות הזה (אם כן, מהי)?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  11:44, 18 ביולי 2016

  שלום רב,
  לגבי מי ששללו לו את האזרחות הוא זכאי וגם צאצאיו עד דרגה שניה לבקש אזרחות רומנית.
  אך על מנת לבצע זאת צריך להוכיח שכל אחד בתורו זכאי להיות אזרח רומני ולשם כך יש להכין תיק מסמכים לזכאות עבור כל אחד גם אם בפועל רק הנכד מבקש את האזרחות ולבקשתו מצרפים גם את מסמכי הזכאות של אביך או סבו לפי העניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.