נתונים סטטיסטיים על השתלות כליה בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 10:58, 4 באפריל 2013

  שלום רב, אני מחפשת נתונים סטטיסטים על השתלת כליה בחו"ל לשנים 2000 ועד היום, תוכל להפנות אותי למקום בו אוכל למצוא נתונים אלו

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  13:44, 4 באפריל 2013

  קרן שלום,
  אין ברשותי נתונים כמבוקש או מידע היכן כאלו מצויים. אני מניח שהמקום המתבקש לפנות אליו הוא המרכז הלאומי להשתלות שבמשרד הבריאות.
  מידע כאמור מצוי, מן הסתם, גם ברשותן של קופות החולים אך אני בספק אם הן ישתפו אותו ברבים.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.