השתתפות בהשתלת כליה חוזרת - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • הלני

  נשלח ע"יהלני 17:52, 30 באפריל 2013

  שלום רב אמי עברה לפני 5 שנים בחו"ל וקיבלה השתתפות מקופ"ח. לאחר 5 שנים השתל נכשל. מה הסיכוי לקבל השתתפות בהשתלה חוזרת? תודה על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  08:12, 1 במאי 2013

  הלני שלום,
  הזכאות להשתתפות הקופה בעלות השתלת כליה בחו"ל קיימת באותה מידה גם במקרה של השתלה חוזרת, כך שמהבחינה הזו - לא צריכה להיום שום בעיה. החוק לא מבדיל בין השתלה "ראשונה" להשתלה "חוזרת", ובשני המקרים זכאי חבר הקופה להשתתפות הקופה במימון ההשתלה.
  ההבדל המרכזי בין ההשתלה שאימך עברה לפני 5 שנים לבין הצורך הנוכחי, הוא שבין לבין נחקק בשנת 2008 בישראל חוק השתלת איברים - אשר כתוצאה מהוראותיו הופחתה בצורה דרמטית זמינות הכליות להשתלה בחו"ל במימון (מלא או חלקי) של הקופות.
  בכל מקרה אני מציע לפנות לקופה הרלבנטית ולהתחיל בתהליך האישור הנדרש.
  רק בריאות.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.