מעוניינת בהשתלת כליה פרטית בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • רינת בן עזרא

  נשלח ע"ירינת בן עזרא 21:32, 30 במאי 2013

  אני מעוניינת בהשתלת כליה פריטת בחול מעוניינת לשלם איך עושים זאת למי פונים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  14:20, 4 ביוני 2013

  רינת שלום,

  הפורום עוסק בתשובות משפטיות לבעיות שמתעוררות אגב הצורך בטיפולים והשתלות בחו"ל. אין לי מידע בנוגע לשאלתך, ואני מציע שתפני לקופת החולים בה את חברה לאותה המחלקה העוסקת בתאום ואישור טיפולים רפואיים בחו"ל (בכל אחת מהקופות יש כזו) ותנסי לקבל מהם סיוע או הפניה.

  תגובה
 • 20:16, 30 ביולי 2013

  מה סוג הדם שלך?

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.