עלות השתלה הכוללת חדרי ניתוח, מנתחים, אשפוז וכו' - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • שרונה גורי

  נשלח ע"ישרונה גורי 12:41, 21 ביולי 2013

  שלום רב, הריני מבקשת לדעת מהי עלותה של השתלה לרבות חדרי ניתוח, מנתחים אשפוז וכיוצא באלה. תודה, שרונה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  10:19, 25 ביולי 2013

  שרונה שלום

  השתלת איברים כלולה בסל הבריאות ולכן, ככל שהיא מבוצעת בישראל וכחוק - הרי שהיא לא עולה דבר.

  לגבי עלות השתלה שמבוצעת באופן פרטי בחו"ל - המחירים נעים בין 30,000 דולר ל- 200,000 דולר והסיבות לפער הן רבות (מקום ביצוע ההשתלה, קיומו של תשלום למתווך, ככל שיש, ועוד). בכל מקרה בעת ביצוע השתלה בחו"ל חשוב לבדוק ולברר כי ההשתלה עומדת בכל תנאי חוק השתלת איברים בכל הנוגע לחוקיותה (שאם לא כן לא תהיה זכאית להחזר כל שהוא גם לא מביטוח פרטי).

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.