החזר/מימון על ניתוח פלסטי בלוס אנג'לס - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • תהילה

  נשלח ע"יתהילה 11:01, 7 בנובמבר 2013

  שלום אני רוצה לעבור ניתוח פלסטי במרפאה בלוס אנג'לס אצל רופא שהוא חבר של המשפחה. האם אוכל לקבל החזר/מימון מקופת חולים על ההוצאה למרות שלא מדובר בניתוח להצלת חיים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  11:57, 7 בנובמבר 2013

  תהילה שלום,
  התשובה החד משמעית היא - לא.
  לא רק שאין מדובר על טיפול להצלת חיים, אלא שטיפולים קוסמטיים בכלל אינם כלולים בסל הבריאות וקופות החולים אינן מממנות כאלו.
  בהצלחה בכל מקרה.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.