השגת תרופה שלא נמכרת בארץ - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 12:39, 11 בדצמבר 2013

  מה אמור לעשות חולה כרוני שזקוק לתרופה שהפסיקו לייצר בארץ ולא מייבאים תרופה דומה לה מחו"ל מחברה אחרת? האם יש דרך להשיג את התרופה אשר קריטית להמשך איכות חייו של חולה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  15:54, 19 בדצמבר 2013

  יהודה שלום,
  נדמה לי שיש שתי דרכים לנסות ולפתור את הבעיה. האחת, פניה ליצרנית התרופה או ליבואן הישראלי שלה בשאלה האם ניתן לייבא את התרופה במיוחד עבור אותו חולה. השניה, פניה לבית מרקחת גדול (דוגמת רשת שור-טבצ'ניק) העוסק גם בייבוא תרופות מחו"ל בשאלה האם יכול לסייע.
  בכל מקרה סביר להניח שיידרש טופס 29ג' מהרופא המטפל המאשר ומתיר השימוש בתרופה.
  בהצלחה.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.