טיפוליים רפואיים בחו"ל מה חשוב לפציינט - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • י

  נשלח ע"יי 18:17, 25 בדצמבר 2013

  שלום רב, הייתי מעוניין לדעת מהם הדברים הקריטיים בעבור מטופל המעוניין לבצע הליך בחו"ל. מחיר? איכות הטיפול (מוכן לשלם כפול עבור מומחה)? זמינות (טיפול מיידי לעומת המתנה של חצי שנה)? שיקולים נוספים? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  18:57, 25 בדצמבר 2013

  שלום רב,

  נדמה לי שהתשובה נעוצה בטיב הטיפול שנדרש ובמצבו הרפואי של החולה שצריך לקבל את הטיפול.
  לפעמים השיקול המרכזי הוא מומחה בעל שם עולמי שסיכויי ההצלחה בטיפול אצלו טובים בהרבה מאלו בישראל, לעיתים השיקול הוא זמינות הטיפול והעדר הרצון לחכות זמן רב בישראל.

  מכאן שלא ניתן לתת תשובה אחת לשאלה שהועלתה והיא תלויית נסיבות ומשתנה בכל תיק ותיק.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.