עזרה במימון הליך פונדקאות מחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 11:21, 21 באוקטובר 2012

  שלום אנחנו זוג חד מיני שמעוניין להיעזר באם פונדקאית ומבינים שבארץ זה עדיין לא אפשרי לכן אנו בודקים על אפשרויות בחו"ל הודו, ארה"ב וכו'. האם בגלל שבארץ לא מאפשרים לנו האם קופת חולים או מוסדות אחרים כן אמורים לעזור לנו עם המימון של הנסיעה וכל מה שכרוך בזה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  12:49, 21 באוקטובר 2012

  איתי שלום,
  כפי שכבר כתבנו בעבר הזכאות לטיפול רפואי בחו"ל מכוח החוק (כלומר הזכות שיש לכל חבר קופת חולים) קמה בהתקיים שני תנאים - ששניהם לא מתקיימים בענין פונדקאות בחו"ל - והם : הטיפול דרוש להצלת חיים והטיפול לא ניתן לביצוע בישראל.
  מכאן שנכון למצב החוקי הנוכחי קופות החולים לא משתתפות במימון הליך פונדקאות בחו"ל.

  עם זאת, בהתאם לפרסומים בכלי התקשורת, המצב החוקי במדינת ישראל בעניין עומד בפני שינוי והסדרה באופן שגם לזוגות חד מיניים יתאפשר לבצע הליך פונדקאות בישראל. למיטב ידיעתי הענין טרם הסתיים וטרם נכנס לפועל כך שלצערי בשלב זה כנראה שאין בכך בכדי לסייע לכם.

  במידה ויש ברשותכם ביטוחי בריאות פרטיים (אישיים או קבוצתיים) נכון יהיה לבחון היטב גם את הביטוחים הללו ולראות האם אין בהם זכויות רלבנטיות.

  בהצלחה בכל מקרה.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.