השתתפות בהוצאות ניתוח באמריקה - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • מירה

  נשלח ע"ימירה 11:43, 10 בפברואר 2014

  בן משפחה שלי ייאלץ כנראה לעבור ניתוח מסובך בארה"ב בגב. הוא בן 17 ואחד ההורים שלו יסע איתו ורציתי לשאול אם המשפחה אמורה לקבל פיצוי כלשהו מהביטוח או מביטוח לאומי על אובדן ימי עבודה והוצאות השהות עצמה בארה"ב?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  12:23, 10 בפברואר 2014

  מירה שלום,

  מהשאלה לא ברור האם יש לבן המשפחה ביטוח בריאות פרטי. במידה והתשובה שלילית, הרי שמביטוח לאומי אין כל זכאות להחזר ימי עבודה, הוצאות ושהות בגין נסיעה לביצוע ניתוח בחו"ל, אשר סביר להניח שהוא ניתן לביצוע גם בישראל.

  במידה ויש ביטוח בריאות פרטי (אישי או קבוצתי) - צריך לבחון היטב את תנאי הפוליסה ולראות האם קיימת זכאות הן למימון הטיפול הרפואי עצמו, והן למימון - מלא או חלקי - של ההוצאות הנלוות (טיסה, שהיה, כלכלה וכו'). הכל כאמור תלוי בתנאי הפוליסה והכיסויים הכלולים בה. מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח שדרכו נרכשה הפוליסה.

  רק בריאות.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.