תביעה על רשלנות בניתוח שבוצע בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • אלדד

  נשלח ע"יאלדד 12:28, 27 בפברואר 2014

  מי שעבר ניתוח בחו"ל ורוצה להגיש תביעה על רשלנות צריך לפנות לעו"ד מהארץ או לעו"ד מאותה מדינה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  15:30, 27 בפברואר 2014

  אלדד שלום

  השאלה איפה הוא הפורום המשפטי הנאות להגשת תביעה היא שאלה מורכבת. בעקרון התשובה היא לפי "מבחן מירב הזיקות".

  אם הניתוח נעשה בחו"ל, המנתח והצוות הרפואי הם תושבים זרים ורק החולה הוא ישראלי - הגיוני שאת התביעה צריך להגיש בחו"ל על פי חוקי המדינה שבה נערך הניתוח ואז הגיוני לפנות לעו"ד מאותה המדינה (או לעו"ד ישראלי שיש לו קשרי עבודה עם עו"ד מאותה המדינה).

  רק בריאות.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.