ניתוח בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • יסמין בר-אור

  נשלח ע"ייסמין בר-אור 18:26, 10 ביולי 2014

  שלום, גיסי חולה סרטן צריך לעבור ניתוח בחו"ל משום שאף מנתח בארץ לא מסכים לנתח ( הניתוח מסובך ובעל סיכון גבוה) . לצערנו אין לו ביטוח פרטי רק כללית מושלם. השאלה היא : 1. האם המדינה עוזרת במקרים כאלו במימון הוצאות הניתוח ואם כן באיזה סכום (יש לו 100% נכות מביטוח לאומי) ? 2. האם קופ"ח משתתפת בהוצאות (כמו שציינתי אין אפשרות לנתח אותו בארץ - ניסינו אצל כל מנהלי המחלקות ומנתחים הטובים ביותר כולם דחו את האפשרות לערוך את זה בארץ ) ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  18:32, 10 ביולי 2014

  יסמין שלום
  קופת החולים משתתפת ומממנת טיפולים רפואיים בחו"ל בשני תנאים מצטברים : שמדובר בטיפול הדרוש להצלת חיים ושהטיפול אינו ניתן לביצוע בישראל.
  על פניו מפנייתך עולה כי מדובר בטיפול הדרוש להצלת חיים.
  נשאלת אם כן השאלה האם הטיפול הנדרש ניתן לביצוע בישראל או לא.
  ככל שתצליחי לקבל אישור רפואי מרופא מומחה כי הטיפול הנדרש לגיסך אינו ניתן לביצוע בישראל - כדאי ומומלץ לפנות לגורמים הרלבנטים בקופת החולים המטפלים בהסדרת טיפולים בחו"ל (בכל קופה יש כזה) להציג האישור ולבקש עזרה ומימון הטיפול הנדרש בחו"ל.
  מקווה שהמידע עזר ורק בריאות.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.