סיבסוד של עלות ניתוח בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • גדעון

  נשלח ע"יגדעון 09:31, 8 בדצמבר 2014

  אני צריך לעבור ניתוח שבארץ דרך רופא פרטי עולה 12,000 ש"ח מכיוון שהניתוח הוא ניתוח ברגל וחברת הביטוח שלי לא מכסה יותר (זה דבר חדש) ניתוחים מתחת לצוואר. אני חייב לעבור את הניתוח האם בחו"ל - אירופה או ארה"ב אני אקבל סיבסוד מהמדינה על ההוצאות של השהייה והניתוח עצמו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  10:57, 8 בדצמבר 2014

  גדעון שלום,

  בשאלה חסרים פרטים מהותיים להבנת הבעיה ומדוע אתה "חייב" לעבור את הניתוח בחו"ל.

  כעקרון, במידה והניתוח ניתן לביצוע בישראל (כלומר יש בישראל את הידע, המיומנות, המיכשור והרופאים המתאימים לביצוע הניתוח) - אתה אינך זכאי לבצע את הניתוח בחו"ל על חשבון קופת החולים שלך (כמובן שבאפשרותך לעשות זאת באופן פרטי או באמצעות חברת הביטוח הפרטית שלך).

  בהעדר זכאות לביצוע הניתוח עצמו בחו"ל - אין גם זכאות להחזר טיסה ושהיה.

  רק בריאות.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.