מימון הוצאות נסיעה וטיפול בחו"ל של קופ"ח - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • עליזה

  נשלח ע"יעליזה 12:20, 31 באוקטובר 2012

  באילו מקרים קופת החולים מממנת את כל הוצאות הנסיעה והטיפול בחו"ל? יש דבר כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  13:07, 31 באוקטובר 2012

  עליזה שלום,

  כאשר קופת החולים משתכנעת כי הטיפול הרפואי הנדרש איננו ניתן לביצוע בישראל, ומדובר בטיפול רפואי הדרוש למניעת סכנת חיים - הקופה נושאת במלוא עלות הטיפול הרפואי.

  בכל הנוגע להוצאות הנלוות (טיסה, כלכלה, מגורים וכו') הגם שהחוק איננו מדבר על החזר הוצאות אלו ועוסק רק בענין מימון הטיפול הרפואי, הרי שבכל הקופות קיימת השתתפות ומימון גם של הוצאות אלו בהתאם להנחיות וכללים פנימיים של הקופות.

  בהתאם לחוק ביטוח בריאות והתקנות שמכוחו קיימת גם אפשרות לקופה להכיר ב"נסיבה רפואית חריגה" כמצדיקה מימון מלא של הטיפול בחו"ל.

  מכיון שלרוב מדובר בהוצאות כספיות משמעותיות רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע הבקיא בתחום באשר לנסיבות הספציפיות של כל מקרה ומקרה.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.