החזר כספי מכללית ומדקלה על השתלת כליה בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 21:00, 11 בספטמבר 2015

  שלום יש לי ביטוח מושלם (של דיקלה בכללית) כמה אפשר לקבל החזר בהשתלת כליה בחו"ל, בארץ לא ניתן בלי שמתחילים קודם דיאליזה, ולכן אנו מנסים לבצע את ההשתלה בחו"ל לפני התחלת דיאליזה. האם אפשר לקבל החזר גם מכללית וגם מדיקלה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  07:26, 13 בספטמבר 2015

  לפרטים מדוייקים לגבי גובה ההחזר מחברת הביטוח - יש לפנות אליהם. הדבר תלוי בפוליסה האישית שיש לך.
  לרוב ניתן לקבל החזר גם מהכללית וגם מהשב"נ (המושלם) או מביטוח פרטי - תלוי כמובן בסכום ההוצאה, באופן שההחזר לא יעלה על ההוצאה כולה בפועל.
  צריך לקחת בחשבון שמאז כניסתו לתוקף של חוק השתלת איברים - לא הקופה ולא חברות הביטוח יממנו או יחזירו הוצאה כספית הנובעת מהשתלת כליה שיש חשד סביר שהיא כרוכה בתשלום בגין האיבר המושתל.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.