הוצאות טיפול ונסיעה לטיפול רפואי מורכב במעי הגס - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • גדעון

  נשלח ע"יגדעון 09:24, 8 בנובמבר 2012

  אני אמור לעבור הליך רפואי מורכב הקשור במעי הגס. נאמר לי שבארץ ניתן לעשות זאת, אבל המליצו לי לעבור זאת אצל מומחה לתחום בגרמניה. האם קופת החולים אמורה לכסות לי את הוצאות הטיפול והנסיעה בהנחה שיש טיפול חלופי בארץ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו״ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  22:34, 11 בנובמבר 2012

  גדעון שלום, בעקרון קיומו של טיפול רפואי חלופי בישראל מאפשר לקופת החולים להציע את הטיפול החילופי ופותר אותה מהחובה לממן את הטיפול בחו״ל.
  עם זאת יש לזכור שלוש נקודות : טיפול חלופי הוא טיפול המשיג את אותה התוצאה הרפואית באמצעים סבירים אחרים וללא סיבוכים נוספים. על הטיפול החילופי להיות כלול בסל הבריאות גם הוא.
  בתקנות קיימת גם אפשרות של ״נסיבה רפואית חריגה״ המאפשרת לקופה לאשר טיפול בחו״ל גם אם הוא לא דרוש להצלת חיים או שיש לו טיפול חילופי, כך שבכל מקרה שווה להתייעץ ולבחון את אפשרות מימון הטיפול בחו״ל.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.