ניתוח דחוף בניו זילנד - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • זהבה

  נשלח ע"יזהבה 12:08, 22 בנובמבר 2012

  במקרה שבו אדם נמצא בטיול בניו זילנד ונזקק לניתוח דחוף של הוצאת אפינדיציט. יש לו ביטוח שעשה עוד בארץ. האם חברת הביטוח מחוייבת לשלם לו על ימי האישפוז בביה"ח באופן מלא? מה עוד מגיע לו מחברת הביטוח?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  16:45, 22 בנובמבר 2012

  זהבה שלום,
  התשובה לשאלה נמצאת בתנאים של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שקנה החולה בארץ עוד בטרם נסע לחו"ל. לרוב הפוליסות הללו מכסות אשפוז בחו"ל עקב תאונה או מחלה שלקה בה המבוטח בחו"ל עד לתקרה מסויימת.
  באופן עקרוני נראה שהתשובה לשאלתך חיובית וחברת הביטוח שביטחה אותו בביטוח נסיעות לחו"ל צריכה לשלם את האשפוז בגין ניתוח האפנדציט, אבל על מנת לתת תשובה מלאה ונכונה יש לבחון הן את תנאי הפוליסה הרלבנטית והן את עברו הרפואי של המבוטח, ולשם כך יש לפנות לסיוע משפטי לעו"ד המתמחה בתחום הביטוח.
  באופן עקרוני בפוליסת נסיעות לחו"ל יש כיסוי לכל ההוצאות הרפואיות, בין באשפוז ובין שלא באשפוז, הנובעות מהמחלה שהתגלתה (דלקת תוספתן) כולל תרופות, בדיקות שלא באשפוז וכו'.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.