טיפול פסיכולוגי לדיכאון בסין עקב רילוקיישן - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 11:59, 12 בדצמבר 2012

  הבת שלי עשתה רילוקיישן עם בעלה לסין לפני חצי שנה. מאוד לא טוב לה שם אבל היא לא יכולה לחזור לארץ. היא מתקשה עם האנגלית שלא לדבר עם סינית ובגלל זה מתקשה להכיר אנשים חדשים והיא כל הזמן בבית והיא מאוד מדוכאת. אני הצעתי שתלך לטיפול פסיכולוגי אבל זה קשה מאוד שם מכמה בחינות. אני חוששת שככל שיעבור הזמן מצבה הנפשי יתדרדר הוא כבר עכשיו רע. מה היא יכולה לעשות בדחיפות מירבית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  18:22, 12 בדצמבר 2012

  רחל שלום,
  זכאותם של תושבי המדינה לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים בה הם חברים מוענקת בחוק רק במקרים של 'סכנת אובדן חיים'. מכאן שהסיטואציה המתוארת בפנייתך איננה, לשמחתנו, רלבנטית כלל לבדיקת זכאות כלשהיא.
  מהבחינה הפרקטית ומניסיוני אין לי אלא לנסות ולהציע כי ביתך תפנה לשגרירות ישראל בסין ותנסה לקבל מהם שמות של פסיכולוגים מומלצים על ידם. מניסיון לעיתים קרובות יש בנציגויות ישראל השונות מידע רב בנוגע לטיפול רפואי כזה או אחר שניתן לקבל באותה המדינה, בדגש על האפשרות והנגישות לישראלים.
  מקווה שהועלתי במעט.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.