קבלת מימון ואפשרות להשתלת כליה בסין - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • מנשה

  נשלח ע"ימנשה 18:49, 12 בדצמבר 2012

  שלום רב עו"ד יעקובוביץ, האם ניתן עדיין להגיע לסין לצורך השתלת כליה? תודה וחג שמח

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  19:08, 12 בדצמבר 2012

  מנשה שלום,

  נדמה לי שיש לחדד מעט את השאלה, והתשובות בהתאם : קופות החולים וחברות הביטוח בישראל אשר פועלות בהתאם לחוק השתלת איברים משנת 2008 וחוזר מנכ"ל משרד הבריאות לא מממנות עוד כל השתלת כליה בסין, וזאת מפאת החשש לעבירה על האיסור החוקי לממן או להשתתף בתמורה כלשהיא בגין רכישת האיבר (סחר באיברים).

  באשר לשאלה האם ניתן באופן פרטי ובמימון עצמי לחלוטין לעבור בסין השתלת כליה - אינני יודע את התשובה, ונדמה לי שגם תשובות חברות התיווך הפועלות בתחום זה משתנות מעת לעת בהתאם למצב בפועל בסין.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.