בירור על הפרוצדורה לרכישת מולטי פמילי - פורום רכישת דירה בארה"ב

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 19:32, 16 ביולי 2013

  שלום עו"ד גולדברג....רציתי לברר על הפרוצודורה לרכוש מולטי פמילי..האם החוק מגן ומתר להשכיר את 2 היחידות בנפרד ואין שום בעיית מיסוי עם הנ"ל(במידה ורוכש מולטי פמילי רק עם 2 יח)? והאם יכול אני להסתמך על המידע שלאחרונה הבנקים בארה"ב נותנים משכנתאות גם למשקיעי חוץ ישראליים? אחרי רכישת הנכס. כי אצטרך לקחת הלוואה ולהחזירה תוך שנה. ואם כן באילו תנאים הם נותנים את ההלוואה? האם יש חשיבות באיזה מחיר הנכס ומהי גובה ההלוואה, מה התשואה והאם הנכס כבר מושכר ונותן רווחים? . כל הפרטים האלו חשובים לי מאוד מכיוון שאין באפשרותי לארגן את כל הסכום. בעסקאות שאני מחפש כולן עסקאות shortsale במזומן. בתודה מראש, ניר

  השב
 • 13:47, 22 ביולי 2013

  ניר שלום,

  בוודאי ניתן לרכוש מולטי פמלי, אך ניתן לרכוש את כל הבניין ולא ניתן לחלק את היחידות לרוכשים שונים אלא אם כן הבניין של מולי-פמלי עבר עפ"י חוק ל-CONDO, עם כל הקריטריונים הכרוכים בכך.
  כרגע זה לא משתלם להפוך בניין מולי-פמלי ל-CONDO אך יש תחזית כי בעוד שנה ניתן יהיה להפוך את המולטי-פמלי ל-CONDO ולהרוויח עפ"י כמה וכמה.
  באופן כללי הבנקים לא נותנים הלוואות למשקיעי חוץ ישראלים, אך יש ניצנים שכמה בנקים מתחילים לשקול את האפשרות הזו. וצריך לפנות לבנק.
  בד"כ הבנק יכול לדרוש שיהיה לווה נוסף אזרח אמריקאי, ע"מ להסדיר את ההלוואה.
  בוודאי יש חשיבות למחיר, לתשואה ולרווחים. אם התשואה לא מעל 12 או 15 אחוז ויותר, אז הייתי ממליץ לבדוק פרוייקטים יותר מתאימים להשקעה.

  תגובה
 • 09:17, 24 ביולי 2013

  תודה קודם כל. היכן אני יכול לראות באינטרנט היכן מקודם החוק להפוך כל יחידת מולטי לקונדו בפני עצמו והאם זה רציני. בנוסף אפשר לקבל אולי שמות של בנקים שכבר שוקלים לתת משכנתאות לזרים ותמורת מה ועד איזה גובה, כמובן שמתייחס לרי-פייננס.

  תודה מחכה לתשובה.

  תגובה
 • 09:23, 24 ביולי 2013

  בנוסף רציתי בבקשה את עזרתך בהמלצה של חברת ניהול בגרזי סיטי. אמינים מקצועיים ועושים את העבודה השוטפת בתיאום מלא ובראש גדול. כמובן שלוקח בחן שכגודל העשייה והרצינות כך גם הדמי ניהול.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יונתן גולדברג

מנהל הפורום: עו"ד יונתן גולדברג

עו"ד משנת 1985, בעל תואר (Doctor of Jurisprudence J.D) במשפטים מאוניברסיטת University of Texas Law
למידע נוסף

053-9376327 חיוג
הודעה

הפורום הוקם כשירות לקהילת המשקיעים במקרקעין בארה"ב. ההשקעות בחו"ל מניבות תשואות גבוהות ומאפשרות עליית הערך העתידי של הנכסים. עם זאת על המשקיעים לבצע את השקעותיהם בדרך הנכונה ע"מ שזו תניב להם את התשואות הגבוהות. חשוב שהכסף הפנוי יושקע לא רק במקומות הנכונים אלא גם באופן הנכון שימנע אירועי מס. ההשקעה בנדל"ן מצריכה ידע משפטי נרחב שיבטיח גיבי משפטי מלא ויעוץ חוקתי הולם. 

התשובות בפורום הינן כלליות ואינן מחליפו ייעוץ משפטי אישי.