רכישת דירה בפמפנו ביץ' פלורידה - פורום רכישת דירה בארה"ב

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 02:45, 31 באוקטובר 2013

  שלום, "דפדפתי" בשאלות תשובות וברצוני לברך אותך, עו"ד גולדברג על תשובותיך ומהירות תגובתך. להלן שאלותיי: האם רכשת דירה במקום לעיל , כדאית מבחינך, ע"פ חברת הניהול מדובר על תשואה של 12% ברוטו. האם כדאי לבטח את הנכס למעט "צד ג'" גם באופן כללי (עלות של 95,000$ )? לגבי מיסוי : הקניה , במידה ותתבצע, תעשה דרך הבנק פה ופתיחת חשבון שם, כרוך בתשלום למס הכנסה, או כל גורם אחר? במידה ומחזירה כסף ארצה מהו גובה המס והאם הינו תלוי הכנסה שלי ושל בעלי? במידה והכסף נשאר בארה"ב , האם פטור ממס בארץ? החשבון בנק שם , האם הינו חשבון רגיל? מהבחינה הזו שבכל פעם שאני בארה"ב אוכל למשוך ממנו כסף לשימוש פרטי? יש משהו נוסף לגבי המיסוי בארץ שעלי לדעת? מודה לתשובתייך. ריקי

  השב
 • 20:10, 10 בנובמבר 2013

  ריקי שלום,

  ראשית כל הדבר הראשון אחרי רכישת דירה זה להזמין ביטוח על הנכס. לא חייבים לשלם את כל הביטוח בבת אחת אבל צריך להזמין ביטוח לפחות לשנה הראשונה. עדיף להישאר עם אותה חברת ביטוח שביטחה את הנכס עובר למועד הרכישה.

  אי אפשר לעשות את התשואה באמצעות בדרך של ברוטו. חייבים קודם כל להפחית את כל ההוצאות מהשכירות כולל ביטוח, מיסים, דמי ניהול. אחזקה וכדומ'. רק אחרי קבלת סכום השכירות נטו אחרי ההוצאות ניתן לעשות חשבון של התשואה.

  לכאורה 12% ברוטו לא נשמע כ"כ גבוה אחרי החשבון. יש מקומות שמציעים 15% ומעלה נטו.

  גם חברת הניהול חייבת להבטיח שניתן להשכיר את הדירה לפחות למשך שלוש השנים הראשונים.

  במידה שהשכירות המתקבלת נשארת בחשבון בנק בארה"ב אז אין צורך לשלם מס הכנסה בארץ. אך כאשר הכספים מגיעים לארץ חייבים לדווח לשלטונות המס ואפשר לקבל פטור מתשלום עד לגובה הכנסה מסויים. אני ממליץ לבדוק את הנושא של המיסוי עם רו"ח כדי שיוכל לתת לך את הסכום המדוייק (אם בכלל) שתצתרכי לשלם מס הכנסה.

  ניתן למשוך כסף שם אבל הכל כרוך בדיווח לשלטונות המס בארה"ב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יונתן גולדברג

מנהל הפורום: עו"ד יונתן גולדברג

עו"ד משנת 1985, בעל תואר (Doctor of Jurisprudence J.D) במשפטים מאוניברסיטת University of Texas Law
למידע נוסף

053-9376327 חיוג
הודעה

הפורום הוקם כשירות לקהילת המשקיעים במקרקעין בארה"ב. ההשקעות בחו"ל מניבות תשואות גבוהות ומאפשרות עליית הערך העתידי של הנכסים. עם זאת על המשקיעים לבצע את השקעותיהם בדרך הנכונה ע"מ שזו תניב להם את התשואות הגבוהות. חשוב שהכסף הפנוי יושקע לא רק במקומות הנכונים אלא גם באופן הנכון שימנע אירועי מס. ההשקעה בנדל"ן מצריכה ידע משפטי נרחב שיבטיח גיבי משפטי מלא ויעוץ חוקתי הולם. 

התשובות בפורום הינן כלליות ואינן מחליפו ייעוץ משפטי אישי.