עיקול חשבון מרשות השידור - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 16:48, 30 באוקטובר 2013

  שלום רב בשנת 2012 ביקר בביתי פקח של הרשות כדי למלא דוח ביקור בית, בדוח ציין הפקח שברשותי מקלט ושהמו"מ התנהל מחוץ לבית באותו מעמד הצהרתי שיש ברשותי מקלט משנת 2008 (כי לפני כן לא החזקנו טלויזיה), אלא שהשימוש במקלט נעשה דרך המחשב ולא באמצעות ממירים לפני הטכנולוגיה הזו השתמשנו רק לצורך די וי די (קלטות ילדים) לפני 3 שבועות (ערב נסיעתי לחו"ל) התקבל בחשבוני עיקול בסך 4500 ₪ איני צריך לתאר את הפתעתי, ביקשתי לשים כסף בצד לטובת העיקול ויצאתי לנסיעתי, כעת משחזרתי איני יודע בכלל אם זה מותר? מהו החוב הבסיסי שעליי לשלם אם בכלל? מדוע ישר מגיע עיקול? איך מטפלים? מול מי ניתן להתלונן? יניב

  השב
 • 19:55, 30 באוקטובר 2013

  יש איזו הכחה שאמרת שאין לך ממיר ואינך קולט שידורים אלא רק משתמש במכשיר לצרכי מחשב או DVD?
  קודם כל ניגשים להוצאה לפועל שהטילה את העיקול ומגישים בקשה להתנגדות ומצהירים שמעולם לא נתקבלה הודעה לתשלום או התראה (שחובה לשלוח אליך לפני עיקול). לא בדיוק יודע אם אפשר להגיש התנגדות לאחר שכבר בוצע עיקול.
  אחר כך בכתב ההתנגדות רושמים כי אין חוב ואין עילת חוב ואתב מבקש להפנות להליך משפטי רגיל ולא בהליך מקוצר.
  אחר כך אתה פונה לרשות השידור במכתב רשום עם אישור קבלה !
  במכתב כותב: בתאריך....... ביקר בביתי סוקר מטעמכם אשר לא נכנס לביתי כלל ולא ראה דבר מהקיים בביתי ורק שוחח איתי בחוץ. באותה שיחה נאמר לו במפורש כי אני מחזיק במכשיר טלוויזיה המשמש כמסך מחשב וכמכשיר לצפיה בסרטי DVD ואין לי מקלט טלוויזיה כהגדרתו כלומר עם אפשרות קליטה (ממיר בין פנימי ובין חיצוני). הוא הודיע לי כי רשם הצהרתי כפי שמסרתי לו ואכן האמנתי שכך הדבר.
  בניגוד להצהרתי זו בפניו רשם הסוקר את מה שהתחשק לו ובניגוד לחוק ללא כל אזהרה או דרישת תשלום כתובה הטלתם עיקול בחשבוני בבנק.
  אשר על כן אתם נדרשים לבטל מיד את העיקול, לבצע בירור מקיף כיצד זה אתם פועלים בניגוד לחוק ובלא כל דרישת תשלום מטילים עיקול בהליך מזורז, וכל זאת ללא כל יסוד לקיום חוב כלל בהיעדר מקלט כהגדרתו בחוק.

  בראש המכב לרשום "בלא לפגוע בזכויות". אם יש לך חבר עו"ד שיסכים אז רשום למטה : העתק - עו"ד.... (שם עורך הדין).
  המכתב שולחים אל: אברהם כ"ץ, רשות השידור-אגף הגביה, ת"ד 16333 ירושלים 9116202

  העתק שולחים אל נציב תלונות הציבור של רשות השידור (תמצא כתובת מייל באתר הרשות). כותבים לו כי אגף הגביה ממציא חובות שלא נולדו ומבצע פעולות אכיפה בלא הודעה מראש ובלא דרישת תשלום כנדרש בחוק. מבקש שנציב פניות הציבור יתערב ויסייע להסרת העיקול מיידית.

  תגובה
 • 23:47, 30 באוקטובר 2013

  תודה רבה על התשובה המפורטת
  אעשה ככתוב ואעדכן בפורום

  תגובה
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

  08:36, 31 באוקטובר 2013

  יש להגיש התנגדות במסגרת תיק ההוצל"פ...לכל היותר להגיש בקשה להארכת מועד תצהיר

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור