תשלום האגרות - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 15:34, 31 בדצמבר 2013

  שלום רב אני מעוניין לרכוש טלויזיה 40 אינץ , ולחבר אותו למחשב , האם אני צריך לשלם איגרה עבור מסך שאני מחבר למחשב ..? אחרי הכל יותר נוח לי לעבוד אם מחשב שמחובר למסך יותר גדול ..! נ.ב אין ברשותי שום ממיר או כבלים של חברת יס,הוט,עידן פלוס וכדומה תודה רבה ..

  השב
 • 17:25, 31 בדצמבר 2013

  אם הטלויזיה מכילה בתוכה מקלט DVB-T הרי שאתה חייב בתשלום האגרה.

  תגובה
 • 18:35, 31 בדצמבר 2013

  אתה יכול להרחיב קצת בנושא
  לא הבנתי בדיוק מה זה מקלט dvb-t ..?
  זה טיונר .?

  תגובה
 • 21:19, 31 בדצמבר 2013

  ב-2 באוגוסט 2009, 43 שנה אחרי שהחלו בישראל שידורי טלוויזיה קרקעיים אנלוגיים, החלה הפעלתם הסדירה של שידורי טלוויזיה דיגיטליים קרקעיים המשודרים בתקן DVB-T. הרשת מקיפה את מרבית שטחי המדינה והשידורים ניתנים לקליטה ללא תשלום. ההערכות הן שכ-200,000 בתי אב בישראל התחברו לשרות עם ממיר לטלוויזיה הביתית או לטאבלט ואנטנה מתאימה. השידורים משודרים בשיטת הדחיסה MPEG-4 (וידאו) ובתקן אודיו AAC HE ACC+V2 וכוללים לוח שידורים אלקטרוני (EPG) וכתוביות סמויות.

  חבילת הערוצים הדיגיטלית הקרקעית מכונה "עידן+", ראשי תיבות של "ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים" השידורים מבוצעים במקבץ תדרים בודד ובו שישה ערוצי טלוויזיה: ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 23, ערוץ 33 וערוץ הכנסת. כמו כן משודרות תחנות הרדיו שהתחברו אל מערך השידורים. ביניהן חלק מתחנות הרדיו האזוריות, תחנות קול ישראל, גלי צה"ל וגלגלצ.

  מערך השידור הוקם ומופעל על ידי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. מגוון החלטות ממשלה, כנסת וועדות כנסת אישרו את הרחבת השידורים עד ל-18 ערוצים אך יש צורך בתדרים נוספים כדי להרחיב את החבילה.

  תגובה
 • 15:27, 1 בינואר 2014

  תגובה
 • 15:34, 1 בינואר 2014

  למרות שאנשי אגף הגביה טוענים כי כל מכשיר שיש לו טיונר הוא מקלט החייב באגרה, זה לא נכון והם יודעים זאת. השקר וההנואה הם מדרך עבודת אנשי רשעות השידור ונציגיהם (למשל שולחים לכאן מתחזה שכותב בניק שלי וממליץ לכולם לשלם מיד).
  טיונר מיועד לקליטת שידור אנלוגי רגיל, כמו שבהיה פעם בארץ ואין יותר מאז יוני 2011.
  מפענח DVB-T הוא מפענח-ממיר דיגיטלי, המיועד לפענח לתמונה ולקול את השידור הדיגיטלי המכונה גם DVB-T (חפש בגוגל את השממעות הטכנית). מכשיר כזה הוא למשל מכשיר מיר-מפענח לשידורי עידן+ שנמכרים בחנויות בתשלום חד פעמי, בלא צורך במנוי לאיזו חברה אחרת.
  יש מכשירי טלוויזיה שיש בהם ממיר-מפענח כזה פנימי ולכן אין צורך בממיר חיצוני לקיטת שידורים אלו.
  בכל ספר מכשיר שמקבלים עם המכשיר בעת הרכישה יש המידע הזה.

  אז חובה לשלם?

  לא בדיוק, למרות שהמתחזה מרשות השידור (או משרד עוכרי הדין שלהם) ממליץ על כך. יש צורך להזמין טכנאי של נותן השירות ה"רשמי" של המכשיר (בדוק אצל היבואן) ואם הוא מנתק את התוספת הזו הפנימית יש לך יסוד לטעון שהמכשיר אינו מסוגל לשמש כמקלט כהגדרתו בחוק. משלמים אגרה רק על קיום מקלט ולא על כל מכשיר. כמובן שצריך להוכיח כי החלק הזה הוסר ע"י טכנאי נותן שירות מוסמך, לכן שמור התיעוד, חשבונית וכו' בו מפורטות הפעולות שבוצעו ועובדת הסרת המפענח.

  תגובה
 • 21:36, 1 בינואר 2014

  כל מי שיש ברשותו הוט/יס/עידן/מקלט פנימי DVB-T - חייב באגרה.
  כל השאר לא.

  תגובה
 • 03:21, 6 בינואר 2014

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור