open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 7 במאי 2014

      דרישה ממשרד עורכי דין פרנקל את קורן לחוב אגרה

      הנני מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי. ככל הזכור לי, לפני כעשר שנים ואולי יותר, הגיעו אלי מכתבי פטור מאגרת טלויזיה. היתה תקופה של שנה- שנתיים ב2,000-2,002 שקיבלתי הבטחת הכנסה ולאחריה את קצבת הנכות וככל הזכור לי המכתבים על הפטור מהאגרה של רשות השידור המשיכו להגיע, למרות שכלל לא היתה טלביזיה ברשותי.

      אינני רואה טלויזיה. נהפוך הוא סולדת אני ממכשיר זה ואם אני שוהה במקום בו אני נאלצת לראות טלביזיה כמו קופת חולים או ביקור בבית שבו הטלויזיה דולקת, זה עינוי בשבילי.

      בדירה בה אני מתגוררת, אליה עברתי ב- 2008 הדייר הקודם השאיר מכשיר. הנכות שלי היא נפשית ואני לא זורקת חפצים גם כשאיני משתמשת בהם והבית שלי קצת כמו מחסן. קשה לי לזרוק חפצים, גם אם אין לי שימוש בהם. ידעתי שאסור להחזיק מקלטי טלביזיה, אך הייתי סמוכה ובטוחה שיש לי פטור מתשלום אגרה בגין קצבת הנכות הנפשית ולכן אין בעייה.

      בינואר לפני שנה התקשרו אלי ממשרד עורכי דין. אני יודעת את הפרטים מהשיחה היום.. התקשרו וסיפרתי שיש מכשיר ברשותי ואיני צופה בטלויזיה. יש לציין, שלא העברתי את הכתובת במשרד הפנים לדירה הנוכחית ולא קיבלתי שום דרישות אגרה.

      היום מתקשרים שוב ומסתבר שיש חוב על סך קרוב ל- 3,000 שקל. תוך כדי השיחה ולאחריה, הבנתי שהפטור הוא רק למקבלי הבטחת הכנסה ולא למקבלי קצבת נכות והמכתבים על הפטור שאין לי מושג מדוע המשכתי לקבל אותם בדירה קודמת, בה לא היתה טלויזיה ברשותי, המכתבים האלו הטעו אותי.
      גם משרד עורכי הדין שלח בשנה האחרונה, לאחר שיחת הטלפון, מכתבים בגין תשלומי האגרה, רק משום מה, לכתובת אחרת.

      בכל אופן, בכל התקופה שהמכשיר ברשותי, אפילו אם הייתי רוצה לא הייתי יכולה לראות טלויזיה כי אין לי אנטנה ושום חיבור לחברת כבלים זו או אחרת. המכשיר הוא כמו רהיט עבורי, כמו שולחן, סתם חפץ בבית ובהחלט לא "מקלט", שהרי כל השנים האלו לא היה באפשרותי לקלוט איתו דבר.

      מרגישה שממש גונבים אותי ועוד על "טלויזיה", שזה משהו שאני סולדת מלצפות בה.
      מרגישה חוסר צדק, גם אני בן אדם מיעוט יכולת וגם בן אדם שלא קיבל שום שירות, וכן, בפירוש, שום שירות תמורת הכסף שדורשים ממני.

      מה עושים? מרגישה חסרת אונים. מרגישה שעושקים אותי על לא עוול בכפי ועוד את מי, אותי שחיה בדוחק מקצבת נכות, שמחשבת כל שקל ושקל. מה עושים?

      7 במאי 2014
     • 12 במאי 2014

      דרישה ממשרד עורכי דין פרנקל את קורן לחוב אגרה

      פטורים והנחות בתשלום אגרת טלוויזיה החוק קובע שיעורים שונים לפטורים והנחות בתשלום האגרה. מקבלי הבטחת הכנסה פטורים מתשלום בשיעור של 100%, בתי מלון שבבעלותם עד 130 מקלטים זכאים לפטור של 75% ומקבלי השלמת הכנסה, מוסדות חברתיים או בתי מלון שברשותם 131 מקלטים ויותר זכאים לפטור של 50%. חשוב להדגיש כי החל משנת 2011 אזרחים ותיקים פטורים מחובת תשלום אגרה לרשות השידור א. מי זכאי לפטור מלא? בתקנות רשות השידור (אגרות, פטורים, קנסות והצמדה), התשל"ד-1974, נקבע, בין השאר, פטור מאגרה על החזקת מקלט בידי - 1. אדם עיוור - העיוורים מקבלים פטור מתשלום האגרה מהמועד שבו הונפקה להם תעודת העיוור של משרד הרווחה. 2. אדם חרש-אילם (חרש-אילם הוא אדם עם ירידה בשמיעה של 70 דציבל ויותר באוזן הטובה) ראו את הטופס. 3. מקבל קצבת הבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי, שאינו מקבל קצבה נוספת, ובתנאי שהוא עומד בשלושת התנאים הבאים: o א. אזרח המקבל הבטחת הכנסה נכון ליום בקשת ההנחה. o ב. אזרח שהיה זכאי להבטחת הכנסה בחודש דצמבר 2002. o ג. החל מחודש מאי 2004 לא היתה לאזרח הפסקה מזכאות להבטחת הכנסה של 6 חודשים רצופים. שימו לב, הזכאים יקבלו את הפטור לפי רשימה שתועבר מהמוסד לבטוח לאומי לרשות השידור. 4. אזרחים וותיקים (משרד האוצר נושא השנה בתשלום האגרה עבור האזרחים הוותיקים ועל כן אין הם נדרשים לשלם את חלקם באגרה). 5. אוכלוסיית נכים שמשרד הביטחון ומשרד האוצר מופקדים על רווחתן. (נכים אלו אינם פטורים מתשלומי אגרת טלוויזיה, אבל משרד הביטחון ומשרד האוצר ממנים עבורם מתקציבם את האגרה). ב. מי זכאי לפטור חלקי? מקבלי קצבה, הכוללת תוספת השלמת הכנסה הניתנת על ידי המוסד לבטוח לאומי, זכאים ל-50% הנחה בתשלום האגרה. הזכאים יקבלו את הפטור לפי רשימה שתועבר מהמוסד לבטוח לאומי לרשות השידור. ג. כיצד פונים לקבלת הפטור? את הטפסים הבאים יש לשלוח לאגף הגביה. ת"ד 16333, ירושלים, 91162: 1. טופס תעודה רפואית חתום על ידי רופא מומחה בתחום אף, אוזן גרון או צילום תעודת עיוור. 2. מכתב בקשה לפטור. 3. צילום תעודת זהות.

      12 במאי 2014
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form