open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 3 בספטמבר 2014

      חוב לרשות השידור

      קיבלתי הודעה על פתיחת תיק בההצ"לפ, על חוב של 4 שנים. אין לי טלויזיה כבר 5 שנים, ולא הייתי מחובר לכבלים וליס.ואין לי עידן פלוס. מעולם גם לא קיבלתי דרישה לתשלום. הייתי במחלקת גבייה, ושם בלי שאבקש הורידו את הריביות והקנסות, ורצו שאשלם 1600 ₪ ועוד 900 ₪ שכר טירחה. לא רצו לשמוע את הטיעונים שלי שאין לי טלויזיה בכלל. פתחו את התיק בספטמבר 2013 ורק עכשיו קיבלתי את ההודעה. השאלה שלי, האם לשלם על דבר שלא היה לי? או לכתוב את הטיעונים שלי לרשם ההוצאה לפועל, בתקווה שהוא יעשה סדר בעיניין. זקוק לתשובה מהירה. תודה.

      3 בספטמבר 2014
     • 3 בספטמבר 2014

      חוב לרשות השידור


      (הנהלת רשות השידור מרכזיה יפו 161 י-ם 5015555 - 02).
      לפי חוק רשות השידור, התשכ"ה-1965, המחזיק במקלט טלוויזיה ישלם אגרה שנתית לרשות השידור (379 ש"ח לשנת 2011). כוונת המחוקק בהטלת האגרה הינה לממן באמצעות האגרה את השירותים שנותנת רשות השידור, קרי, לממן את תכני השידור שהמחזיק במקלט טלוויזיה יכול לצפות בהם באמצעות המכשיר. המדובר בתשלום חובה, המכיל רכיב של מס ורכיב של מחיר, הנגבה בגין שידורי הטלוויזיה שמספקת רשות השידור. המחוקק ביקש להטיל את החיוב באגרה על מי שמחזיק במכשיר טלוויזיה ועשוי ליהנות משידורי הטלוויזיה. אדם המחזיק במקלט טלוויזיה מחויב בתשלום אגרה גם כאשר הוא איננו הבעלים של הטלוויזיה (הטלוויזיה שייכת למישהו אחר, למשל לחבר או למשכיר הדירה). כמו כן, חובת תשלום האגרה מוטלת גם אם מחזיק המקלט מחובר לכבלים ואפילו שהוא אינו יכול לקלוט שידורים אלא באמצעות כבלים.
      המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

      תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

      3 בספטמבר 2014
      • 3 בספטמבר 2014

       חוב לרשות השידור

       שלום עו"ד בוכובזה. לא ענית לי ישירות על מה ששאלתי. באגף הגבייה רצו להגיע איתי להסדר תשלומים, ולא עיניין אותם שאין ולא הייתה לי טלויזיה בתקופה המדוברת. השאלה היא מה לעשות? יש תיק בהוצאה לפועל, לבקש דיון או לשלוח הצהרה שאין לי טלויזיה? ולמה אני צריך לשלם שכר טירחה? הם לא פנו אלי בדרך הרגילה לפני שהפעילו עו"ד. התשובה שכתבת לי מאוד כוללנית, ולא מדברת למקרה שלי. תודה.

       3 בספטמבר 2014
       • 3 בספטמבר 2014

        חוב לרשות השידור

        אומנם אני לא עו"ד בוכובזה (שלאחרונה משום מה בוחרת בשיטה של העתק הדבק) אוכל להמליץ לך מנסיוני המר עם רשעות השידור.
        אם אין להם הוכחה חד משמעית שהחזקת במכשיר טלוויזיה בשנים אלו (דרך דיווח מסוחר, ביקור בית של נציג מטעמם או כל הוכחה אחרת שקבילה בבית משפט)
        אתה מוזמן להתכתש איתם בבית המשפט ולשטוח שם את טענותייך בגיבוי הוכחות חותכות כי אתה לא החזקת או מחזיק במכשיר טלוויזיה מעולם, רק תהיה מוכן לבוא עם הרבה סבלנות.
        כרגע מכיוון שיש כבר תיק בהוצאה לפועל, יהיה עליך להגיש במיידית בקשה להארכת מועד לגשת התנגדות בהוצאה לפועל סעיף 135 בטופס 839
        ולציין שם את טענותייך עדיף בגיבוי הצהרה מסודרת חתומה על ידי עורך דין כולל תאריכים, אם בקשתך תתקבל התיק יעבור לבית משפט השלום לקביעת מועד לדיון.
        שים לב כי ע"פ חוקי ההוצאה לפועל על מי שפותח את התיק למסור לך אזהרה בכתב באמצעות שליח טרם נקיטת הליכים, ובכך יש לך 20 יום להגיב טרם פתיחת התיק (מה שכבר מאוחר מבחינתך) רק אציין שמנסיוני איתם אותו שליח לא בחל בלשקר בתצהיר כי הוא היה בבית הוריי ומסר זאת לאימי למרות שהדבר לא היה ולא נברא מעולם, עצתי אליך היא לגשת להוצאה לפועל ולבקש העתק מהתיק, על מנת להבין אלו מסמכים הם הגישו נגדך.
        רשות השידור שימייה ספורים לפני סגירתה הסופית, עדיין ממשיכה להתעלל באזרחים גם אם הדבר גובל בפלילים (נאמר לא פעם בדיונים בכנסת) לצערי אני לאחרונה הסכמתי להסכם פשרה מולם למרות שאני יודע שנעשה לי עוול והתנהגותם היא מרמה לכל דבר אבל משיקולים אישיים שדרשו ממני להפסיד ימי עבודה ולגרור את אימי לדיון בבית משפט להעיד נגדם, בחרתי לסיים זאת בלשלם חלק מהסכום.
        לסיום בכל מה שתבחר שיהיה לך בהצלחה ומקווה שעזרתי בקצת.

        3 בספטמבר 2014
        • 11 בספטמבר 2014

         חוב לרשות השידור

         שלום עומר,
         תוכל בבקשה לפרט כיצד השגת פשרה איתם - באופן פרטי או בעזרת עורך דין?

         11 בספטמבר 2014
         • 13 בספטמבר 2014

          חוב לרשות השידור

          בהתנהלות אישית מולם אם זה בטלפון, פקס או מול נציב תלונות הציבור ברשות השידור.

          13 בספטמבר 2014
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form