• 19 בינואר 2015

    חוב אגרת טלויזיה למרות שלא החזקתי במקרן טלויזיה

    בשנת 2009 (כחיילת) רכשתי טלויזיה, ששימשה בבית הוריי בו התגוררתי.
    לאחר שנה עברתי דירה, ללא הטלויזיה, ומאז אני מתגוררת ללא טלויזיה.
    רשות השידור דורשים ממני תשלום אגרה החל מתאריך רכישת המקרן. לאחר הצהרתי לגבי עניין המגורים הם הסירו את החוב של שנת 2009 אך טענו שלפי החוק כל אדם שעובר דירה חייב להצהיר תוך 30 יום כי אין לו טלויזיה, וכי אין אפשרות להצהיר זאת רטרואקטיבית.
    יחד עם זאת, לא מצאתי שום אזכור דומה בחוק והם מסרבים לציין מהו הסעיף הרלוונטי שעליו הם מתבססים.
    מה עושים? האם באמת חובתי לשלם אגרת טלויזיה (אלפי שקלים!) על שנים שבהן חייתי ללא מקרן בביתי?
    תודה.

    19 בינואר 2015
  • 25 בינואר 2015

    חוב אגרת טלויזיה למרות שלא החזקתי במקרן טלויזיה

    ''רשות השידור הישראלית (בפירוק) מתכבדת להודיע בזאת לבית המשפט כי לפי חוק השידור הציבורי 11 באוגוסט 2014 סעיף 104 שכותרתו ''הקפאת הליכים'' מיום הפרסום לא ניתן להמשיך או לפתוח בשום הליך נגד הרשות, אלא ברשות המפרק ו בתנאים שיקבע''
    (הנהלת רשות השידור מרכזיה יפו 161 י-ם 5015555 - 02).
    כיום – יש פרסום מאסיבי על מחיקת חובות העבר...
    לפי חוק רשות השידור, התשכ"ה-1965, המחזיק במקלט טלוויזיה ישלם אגרה שנתית לרשות השידור (379 ש"ח לשנת 2011). כוונת המחוקק בהטלת האגרה הינה לממן באמצעות האגרה את השירותים שנותנת רשות השידור, קרי, לממן את תכני השידור שהמחזיק במקלט טלוויזיה יכול לצפות בהם באמצעות המכשיר. המדובר בתשלום חובה, המכיל רכיב של מס ורכיב של מחיר, הנגבה בגין שידורי הטלוויזיה שמספקת רשות השידור. המחוקק ביקש להטיל את החיוב באגרה על מי שמחזיק במכשיר טלוויזיה ועשוי ליהנות משידורי הטלוויזיה. אדם המחזיק במקלט טלוויזיה מחויב בתשלום אגרה גם כאשר הוא איננו הבעלים של הטלוויזיה (הטלוויזיה שייכת למישהו אחר, למשל לחבר או למשכיר הדירה). כמו כן, חובת תשלום האגרה מוטלת גם אם מחזיק המקלט מחובר לכבלים ואפילו שהוא אינו יכול לקלוט שידורים אלא באמצעות כבלים.

    25 בינואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?