חוב עבור אגרת טלויזיה - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 17:46, 5 בנובמבר 2015

  שלום מזה כמה שנים רשות השידור שולחת לי חיובים עבור אגרת טלויזיה. חשוב לי להבהיר שאין ברשותי, ומעולם לא היה ברשותי, מקלט טלויזיה. רכשתי טלויזיה לפני מספר שנים עבור הוריי, על שמי, והחנות כנראה דיווחה לרשות השידור על הרכישה. מעולם לא שילמתי את החוב (חוב לכאורה) אך מעולם גם לא טרחתי להסביר לרשות כי אין ברשותי טלויזיה והרכישה שביצעתי אינה עבורי. כעת אני עומד לרדת מהארץ ואני חושש כי החוב הנ"ל ייצור עבורי בעיה. כיצד עלי לפעול? תודה מראש!

  השב
 • 08:25, 9 בנובמבר 2015

  לדעתי בכל מקרה צריך לפתור את זה בלי קשר לנסיעתך לחו"ל

  תגובה
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  עו"ד סמדר בוכובזה,מנהל הפורום

  07:07, 19 בנובמבר 2015

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור