נשואים טריים ללא טלויזיה - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 15:14, 26 בנובמבר 2015

  שלום, התחתנתי במאי 2015 ועברתי לגור עם אשתי בבית משלנו. במשרד הפנים חידשנו את ת.ז עם הכתובת החדשה רק בספטמבר 2015. אנחנו חרדים ואין לנו טלויזיה ולא ממיר. עם זאת יש לי מחשב של העבודה. ובגג הבית יש צלחת לווינית שלא מחוברת לשום מכשיר (היה שייך לדייר הקודם). אציין כי לא קיבלנו שום בקשה לתשלום אגרה. האם עלי להצהיר משהו? האם ייתכן ומצטבר לי חוב עקב אי הצהרה? האם עלי להוריד את הצלחת הלווינית? בקיצור.. מה עלי לעשות בכדי שלא לשלם על שירות שאני לא צורך? ושלא יגיע לי בעתיד איזשהו חוב מצטבר... תודה ותזכו למצוות.

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  סמדר,מנהל הפורום

  10:11, 7 בדצמבר 2015

  לפי חוק רשות השידור, התשכ"ה-1965, המחזיק במקלט טלוויזיה ישלם אגרה שנתית לרשות השידור (379 ש"ח לשנת 2011). כוונת המחוקק בהטלת האגרה הינה לממן באמצעות האגרה את השירותים שנותנת רשות השידור, קרי, לממן את תכני השידור שהמחזיק במקלט טלוויזיה יכול לצפות בהם באמצעות המכשיר. המדובר בתשלום חובה, המכיל רכיב של מס ורכיב של מחיר, הנגבה בגין שידורי הטלוויזיה שמספקת רשות השידור. המחוקק ביקש להטיל את החיוב באגרה על מי שמחזיק במכשיר טלוויזיה ועשוי ליהנות משידורי הטלוויזיה. אדם המחזיק במקלט טלוויזיה מחויב בתשלום אגרה גם כאשר הוא איננו הבעלים של הטלוויזיה (הטלוויזיה שייכת למישהו אחר, למשל לחבר או למשכיר הדירה). כמו כן, חובת תשלום האגרה מוטלת גם אם מחזיק המקלט מחובר לכבלים ואפילו שהוא אינו יכול לקלוט שידורים אלא באמצעות כבלים.
  במידה ומחזיק המקלט מעדיף לשלם באמצעות הוראת קבע בנקאית עומדת לו האפשרות לפצל את תשלום האגרה ל- 4 תשלומים שווים! מעניין למה זה לא משכנע את הציבור לשלם…
  החלטתם לשלם את אגרת רשות השידור? חייגו: 1-800-22-6666 ותכלו לפרוס את החוב שלכם לתשלומים.

  והנה הסבר ויזואלי יותר: אם קיבלת בדואר מכתב מרשות השידור שכותרתו "אזהרה חמורה לחייב באגרה" או "אזהרה לפני הפעלת צו לעיקול נכסי חייב" הגיע הזמן להתחיל לדאוג או לחילופין לשלם את החוב. אם יש לכם טענות, בקשות מענות או כל עניין אחר עם הרשות אתם מוזמנים לכתוב לנציב הקבילות של רשות השידור (הסיכוי לקבל מענה נמוך ביותר) בדוא"ל: ombudsmann@iba.org.

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור