• 9 בדצמבר 2015

  עיקול על החשבון של רשות השידור

  אני מתגוררת בבית אבי מזה כמה שנים ומעולם לא שילמתי לרשות השידור כי אבי גר בכתובת הנ"ל. בעבר שלחתי להם אישורים על כך שזוהי כתובת המגורים של אבי. לא קיבלתי שום התראה על עיקול ולמרות זאת עיקלו את חשבון הבנק שלי. שלחתי להם טופס פנייה באתר, פעמיים ודיברתי עם מוקד גבייה טלפוניית פעמיים ועד כה לא קיבלתי שום התייחסות. מה עליי לעשות ?

  9 בדצמבר 2015
 • 15 בדצמבר 2015

  עיקול על החשבון של רשות השידור

  אם נפתח תיק הוצל"פ וברצונך להתנגד...זה הזמן במיידית בתוך 30 יום מקבלת האזהרה אחרת עלייך להגיש בקשה להארכת מוע דל הגשת ההתנגדות:
  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  15 בדצמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?