הצעה מיוחדת לתשלום האגרה לשנת 2013 - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 19:40, 28 ביולי 2013

  שלום. זהו תוכן ההודעה שקיבלתי בדואר : זהו מבצע מיוחד של רשות השידור. אם ברשותכם... הנכם חייבים לשלם את האגרה עפ"י חוק. באמצעות השובר המצורף ניתן לשלם עבור 2013 ללא קנסות סכום של 356 במקום 446. מובטח לכם, כי אם תשלמו באמצעות הודעה זו ,הרשות לא תדרוש מכם קנסות או חובות עבר ללא קשר למועד בו רכשתם את המקלט . זוהי הזדמנות מצויינת ... שאלתי היא ,האם ניתן לסמוך על מכתב זה שקיבלתי ואם כן ,האם לשלם רק באמצעות שובר זה ולא באינטרנט כדי ל"אפס " את חובות העבר ? האם תוכנו של מכתב זה מוכר לכם והאם ניתן לסמוך עליו. שלא יגיע מצב שאני משלם ואז באים אליי עם חובות של שנים קודמות .

  השב
 • 09:35, 29 ביולי 2013

  מה שנקרא Fishing Expedition. מניסם לתפוס אנשים שלא שילמו, בתקווה שיכנסו למאגר המשלמים.
  הרי כתוב במפורש "אם תשלמטו באמצעות הודעה זו.." וכו' אז ברור שההסדר למשלמים באמצעות הודעה זו. כך יש להם גם יכולת להעריך את הצלחת ה"מבצע".

  תגובה
 • 09:42, 29 ביולי 2013

  ובהמשך לשאלה אם כבר הזכירו את ההודעה הזו:
  בלשון ההודעה נאמר "אם ברשותכם מקלט או מכשיר המסוגל לקלוט...." וגו'. אמירה זו תואמת את הנקבע בעליון בפסק שור במגדיר מקלט ומבחן הפונקציונאליות לקליטת שידור והמרתו לכלל תמונה וקול, כאמת מידה לקיום "מקלט" לענין דרישה זו.
  האם מכך ניתן משפטית לבסס את ההפך? דהיינו : אם קיים מכשיר אך שאינו מסוגל לקלוט שידורי טלביזיה, בהיעדר מכלול שלם כגון ממיר שבלעדיו אין אפשרות היום לקלוט שידור במדינת ישראל, אין לרשות יסוד חוקי לדרוש אגרה? והאם עוברת הרשות על איזה חוק, ואם כן על איזה, בדרישתה לתשלום למרות שהודע לה על היעדר מקלט בהגדרתו הפונקציונאלית?
  שאלה שניה: האם משרדי עוכרי הדין הדורשים בלשון איומים וסחטנות כאחרוני העבריינים את תשלום האגרה, למרות שיש בידם הידיעה הפוזיטיבית על היעדר מקלט כהגדרתו הנ"ל, עוברים על חוק או רק על כללי האתיקה של הלשכה? האם יש יסוד לתביעה פלילית או תובענה פלילית פרטית כנגד מי שעושה כך בהסתתרו מאחרי הגדרת עיסוקו ומקצועו?

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור