לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות

הסכם פירוק שיתוף במקרקעין דוגמא להורדה

בהסכם פירוק שיתוף במקרקעין, הצדדים מפרקים את שיתוף הבעלות במקרקעין כפי שמפורט בהסכם. בהסכם מצוין מתי יכנס פירוק השיתוף לתוקף, ונאמר כי ההסכם מבטל את הסכם השיתוף. בהסכם מפורטות התחייבויות הצדדים בנושא, וישנו סעיף העוסק בהפרת ההסכם.

שותפים במקרקעין יכולים להיות יורשים שירשו יחד נכס מקרקעין, חברים שרכשו יחד נכס נדל"ן, קבוצת משקיעים שבבעלותה חלקת אדמה ועוד. כל אלה נחשבים לבעלי המקרקעין המשותפים וכאשר אחד מהם רוצה לפרק את השותפות הוא יכול לממש את הזכות הנתונה לו בחוק המקרקעין המאפשרת לו לדרוש את פירוק השיתוף.

פירוק שיתוף במקרקעין לאחר דרישה כזו של אחד או יותר מהבעלים במשותף הוא תהליך פשוט למדי שעיקרו עריכת הסכם פירוק שיתוף במקרקעין ושינוי הרישום בטאבו. במקרה בו אחד השותפים מתנגד לדרישת הפירוק, ההליך הופך מורכב יותר, כשהשותף הדורש את הפירוק מגיש תביעה לבית המשפט.
במקרה שאין התנגדויות, עריכת הסכם פירוק שיתוף במקרקעין וחתימה עליו, מספיקות כדי לממש את פירוק השיתוף במקרקעין ו"שחרור" כל אחד מהבעלים שלו.

הסכם פירוק שיתוף במקרקעין דוגמא להורדה

להורדת ההסכם המלא בחינם

אשמח לליווי אישי של עו"ד

כל המידע המוצג כאן ניתן כשירות לגולשים בלבד ואינו מהוה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על ההסכמים, התכנים והמידע שבהם הינה באחריות המשתמש בלבד.

לפניכם הסכם פירוק שיתוף במקרקעין לדוגמא הניתן להורדה ללא עלות. הסכם פירוק שיתוף במקרקעין דוגמא זה נבדק על עורך דין מוסמך ואושר על ידו. אתר משפטי מספק מגוון דוגמאות להסכמים בתחומי משפט שונים הניתנים להורדה בחינם..