נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

זיכוי כספי יהיה תקף לשנתיים - סקירת הצעת החוק

לפי הצעת החוק, הזיכוי יינתן באופן שימנע את מחיקת הכתוב בו, והלקוח יוכל לקבל את העודף במזומן בתנאי שלא יעלה על 5% משווי העסקה או 100 שקלים

מאת: מערכת משפטי| | 2
זיכוי כספי יהיה תקף לשנתיים - סקירת הצעת החוק

ועדת הכלכלה של הכנסת, אישרה ב-9 בינואר 2012 לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ רונית תירוש לתיקון חוק הגנת הצרכן, בנושא זיכוי בשל ביטול עסקה.
ח"כ תירוש מציעה להסדיר את נושא הזיכויים שניתנים לצרכנים המבקשים לבטל עסקה, ולקבוע כי שובר הזיכוי יהיה תקף לשנתיים ומימושו לא יוגבל בהצגת חשבונית הקנייה ולא יהיה מוגבל בתנאים.

רוצים לשאול שאלה? היכנסו לפורום צרכנות

למציאת עו"ד בתחום תביעות קטנות באינדקס משפטי

ח"כ תירוש הסבירה, כי המטרה היא להסדיר בצורה טובה יותר מהמצב כיום את קבלת הזיכוי. היא הסבירה, כי יש מקרים שבהם צרכנים מקבלים זיכוי, שוכחים לממש אותו ומגלים אחרי תקופה קצרה שתוקפו פג או שהם לא יכולים לממש אותו במבצעים מסוימים ולא יכולים לקבל עודף אם לא מימשו את מלא הזיכוי.

היועצת המשפטית של התאחדות התעשיינים, עו"ד רונית פרל, הזהירה מנגד כי החקיקה יכולה לגרום למצב שבו עוסקים יבחרו לא לתת זיכוי אם החוק לא מחייב אותם לעשות זאת, מכיון שעצם מתן הזיכוי יטיל עליהם חובות שיהוו תמריץ שלילי למתן הזיכוי. "ברגע שיש התערבות יתר בשיקולים עסקיים, בעלי העסקים יכולים לחשוב פעמיים", אמרה עו"ד פרל. מנגד הזהירה תירוש, כי מדובר ביחסי גומלין, שבהם הצרכנים יכולים לבחור שלא לקנות באותו בית עסק והמחוקק אף הוא יכול להתערב ולחייב את בעלי העסקים לתת זיכוי.

הזיכוי יודפס באופן שימנע את מחיקת הכתוב בו

לפי ההצעה, שאושרה כאמור לקריאה שנייה ושלישית, הזיכוי יודפס או ייכתב באופן שימנע את מחיקת הכתוב בו, בהתאם לתקנות שיקבע שר התמ"ת. כמו כן, במסגרת הכנת ההצעה לקריאה ראשונה קבעה הוועדה, כי במידה שהלקוח ירכוש מוצר שמחירו נמוך מהזיכוי הוא יהיה זכאי לקבל את העודף בכסף מזומן, בתנאי שלא יעלה על 5% משווי הזיכוי או 100 שקל (הנמוך מביניהם). החוק יכנס לתוקף לאחר אישורו בקריאה השנייה והשלישית, תוך 30 יום מפרסומו ברשומות.

עוד בנושא:

החזר כספי במזומן - תקנות חדשות בחוק

לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
הצעת חוק זיכוי כספי
מערכת משפטי

מערכת משפטי

עו"ד אורנית אבני גורטלר היא עורכת פורטל זאפ משפטי מעל ל-7 שנים.

לפרופיל המלא