נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

מהי משמורת משותפת?

ניתן לקבוע את זמני השהייה בהסכם, אך אם ההורים לא מסכימים על נושא המשמורת, בית המשפט ידון ויקבע

מאת: עו"ד ורד לוי | | 2
מהי משמורת משותפת?

נושא המשמורת הוא אחד הדברים שעומדים במרכז הליך הגירושין. זה מתייחס למערכת היחסים בין ההורים לילדים ומה הולך להיות קדימה.
אצל מי הילד הולך להיות - אצל האבא, אצל האמא, אצל שני ההורים.

אילו זמני שהות הולכים להיות. הפתרון שיכול להיות הוא נושא המשמורת המשותפת. זה אומר שהילד יחווה את שני ההורים שלו בזמני שהות יחסית שווים.

הסדר של משמורת משותפת מצריך שהתקשורת בין ההורים תהיה תקשורת סבירה, שהם יוכלו לתאם דברים ביניהם

מה מצריך הפתרון של משמורת משותפת?

הסדר זה מצריך שהתקשורת בין ההורים תהיה תקשורת סבירה, שהם יוכלו לתאם דברים ביניהם. שיוכלו להחליט דברים לגבי הילד. זה אומר שההורים יצטרכו להתגורר בסמיכות אחד לשני, כדי שהילד יוכל לחוות את המסגרת החינוכית , את החברים שלו ולא לסוע מרחקים מאחד לשני.

youtube video

הסכם צופה פני עתיד

לעיתים ההורים יכולים להחליט על הנושא כבר בתחילת הדרך, להגיע לכך בדרך הסכם. הסכם שיכיל את כל הדברים הרלוונטיים, כשהוא צופה את פני העתיד.
עו"ד מיומן יוכל להכין את ההסכם, לחשוב על כל הפרמטרים הרלוונטיים ולכלול אותם בהסכם.

ההסכם בין ההורים יקבל את אישורו של בית המשפט, ויקבל תוקף של פסק דין

בחינת טובת הילד

ההסכם הזה יקבל את אישורו של בית המשפט, ויקבל תוקף של פסק דין. אבל לעיתים, ההורים לא מסכימים על נושא המשמורת, ואז הנושא מגיע לפתחו של בית המשפט. בית המשפט בוחן קודם כל את טובת הילד. האם זה נכון עבור אותו ילד שהוא יהיה במשמורת האם או במשמורת האב, או שאולי הכי נכון שהוא יהיה במשמורת משותפת, ומה יהיו זמני השהות בין ההורים - כמה זמן הוא יהיה אצל כל אחד מההורים.

בית המשפט מערב אנשי מקצוע, מדבר עם ההורים, בוחן את המקרה, לעיתים אפילו מדבר עם הילדים עצמם כדי לקבל החלטה

אנשי מקצוע

בית המשפט מערב אנשי מקצוע, מדבר עם ההורים, בוחן את המקרה, לעיתים אפילו מדבר עם הילדים עצמם כדי לקבל החלטה. החלטה שהכי נכונה לילדים.
ולכן, אם נושא המשמורת עומד בפתח בתחילת הליך הגירושין, כדאי שנחשוב האם זה נכון שזה יהיה משמורת משותפת, או משמורת של אחד ההורים. ואם אפשר להגיע להסכמה במסגרת הסכם, שאתם ההורים תקבלו את הכללים ותקבעו הכי טוב.

ליצירת קשר עם ורד לוי, עורכת דין ומגשרת לדיני משפחה וירושה
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
טובת הילד משמורת משותפת
עו"ד ורד לוי

קבע פגישה עם
עו"ד ורד לוי

עו"ד ורד לוי, עוסקת באופן מעמיק, מקצועי ויצירתי בכל ההיבטים שקשורים לתחום דיני המשפחה, לרבות ייצוג בתביעות במו"מ ובהסכמים. מייצגת...

לפרופיל המלא