open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     10 כללים חשובים בדיני תעבורה

     אם עברתם עבירת מהירות, קיבלתם דו"ח מהמשטרה, נהגתם בשכרות ורשיון הנהיגה שלכם נפסל, הייתם מעורבים בתאונת דרכים קטלנית, וודאי תרצו לדעת כיצד עליכם לפעול. האם להודות באשמה? האם לשלם את הדו"ח האם לשכור עורך-דין מומחה לתעבורה?

     פורסם בתאריך  ייעוץ משפטי מעו"ד משפט תעבורה
     man silhouette


     מערכת משפטי

     10 כללים חשובים בדיני תעבורה

     לפניכם 10 כללי אצבע חשובים, אשר יעזרו לכם בנושא:

     רוצים לשאול שאלה? היכנסו לפורום תעבורה

     1. אם נתפסתם נוהגים בשכרות, והתבקשתם לעבור בדיקת שכרות,  מומלץ לא לסרב לעבור את הבדיקה, שכן הסירוב עלול לעמוד לרעתכם. על השוטר שעוצר אתכם להבהיר לכם היטב מהי מטרת הבדיקה, לבקש את הסכמתכם לביצועה, ולהסביר לכם בצורה ברורה את המשמעות המשפטית של סירוב לביצוע הבדיקה. אם הסירוב הוא על רקע רפואי, או אם הנהג לא הבין את משמעות הסירוב, הוא לא ייחשב כמי שנהג בשכרות. עם זאת, חשוב לדעת שכאשר אין הצדקה לסירוב, ביהמ"ש יוכל לקבוע, כי נהג שסרב לבצע בדיקת שכרות הוא נהג שנהג כאשר הוא שיכור.


     2. אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים "רגילה" או בתאונת דרכים קטלנית, קצין המשטרה יכול לפסול את רשיונכם (ולמעשה, כשמדובר בתאונת דרכים קטלנית, יש חובה לפסול את הרשיון) למשך תקופה של 30,60 או 90 ימים. פסילה כזו מכונה פסילה מנהלית. דעו, ניתן לערער על החלטת קצין המשטרה בפני בית המשפט לתעבורה. ביהמ"ש ישקול בערעור את השיקולים ששקל קצין המשטרה: ראיות, מסוכנות ונסיבות אישיות. מעבר לכך, בגזר הדין בתי המשפט נוטים לקזז את תקופת הפסילה המנהלית או (בהתאם לנסיבות המקרה) מסתפקים בפסילה המנהלית בתור העונש המרכזי.

     3. בתי המשפט לתעבורה פרושים ברחבי הארץ, ונמצאים בערים הבאות: אילת, אשדוד, אשקלון, באר-שבע, חדרה, חיפה, טבריה, ירושלים, נתניה, נצרת, עכו, פתח-תקווה, צפת, קריית-שמונה, קרית-גת, רמלה ות"א. אם בצעתם עבירת תנועה, תוכלו להישפט בבית המשפט לתעבורה הקרוב לביתכם, גם אם מקום ביצוע העבירה היה בתחום השיפוט של בית משפט לתעבורה אחר.

     4. בפני נאשמים אשר ניצבים בפני משפט תעבורה ישנן כמה אפשרויות שכדאי להכירן:

     א. תוכלו להודות בכתב ובע"פ בעובדות שבכתב האישום, או לכפור בע"פ בעובדות שבכתב האישום. אם תכפרו- תזומנו לשמיעת ראיות.

     ב. אם לא תגיעו לדיון שנקבע לצורך שמיעת הראיות, בית המשפט יראה אתכם כמודים באשמה, ודינכם יגזר בהעדרכם.

     ג. לשמיעת הראיות יזומנו עדי התביעה הרשומים בכתב האישום. עדים מטעמכם יזומנו ע"פ בקשתכם בכתב והפקדת שכר עדים.

     ד. אם תודו באשמה בכתב, תשפטו בהעדרכם, וגזר הדין ישלח אליכם בדואר.

     ה. במידה שבית המשפט יחליט להטיל עליכם קנס, תצטרכו לשלם אותו באופן מיידי, או במועד שיקבע ע"י בית המשפט. שימו לב, איחור בתשלום יגרור תוספות פיגורים ועיכוב חידוש רשיון הנהיגה.

     ו. אם בית המשפט הטיל עליכם עונש שכולל פסילת רשיון נהיגה, עליכם להפקיד את הרשיון במזכירות בית המשפט באופן מיידי, או במועד שנקבע בגזר הדין. לא תעשו כן? רשיונכם לא יחודש ו/או יילקח על ידי המשטרה.

     5. על פסק דין של בית המשפט לתעבורה ניתן לערער בפני בית המשפט המחוזי תוך 45 ימים מיום מתן פסק הדין. במקרים מיוחדים בהם הובהר לנאשם, כי הוא נשפט בהעדרו, אך לא הודע לו על מתן גזר הדין, ועברו 45 הימים להגשת הערעור, ניתן להגיש בקשה מיוחדת לבית המשפט המחוזי כדי לקבל רשות להארכת מועד הגשת הערעור.

     6. מומלץ לשכור עורך דין מומחה לתעבורה, אשר ייצג אתכם במהלך המשפט. כדאי לוודא היטב שעורך הדין שאתם פוני אליו הוא בעל נסיון רב בייצוג נהגים הנאשמים בעבירות התעבורה השונות, החל בדו"חות, עובר בפסילות מנהליות, נהיגה בשכרות וכד' וכלה בנהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות.

     7. אם עברתם עבירת תעבורה, ואתם מתלבטים אם לשלם את הקנס או להגיש בקשה להישפט, עליכם לדעת כי אם יש לכם עבר תעבורתי מכביד, לא בטוח שהאפשרות של הגשת בקשה להישפט ללא ייצוג של עורך-דין היא טובה עבורכם, שכן ההרשעות הקודמות ישמשו כנגדכם בבית המשפט. בית המשפט רשאי לגזור עליכם קנס גבוה יותר מהקנס המקורי, ואף לפסול את רשיונכם בפועל (הכל ע"פ סוג העבירה שבוצעה, כמובן).

     8. גם אם עברכם התעבורתי אינו כבד, אך אין עדים שיעידו לטובתכם, ולמעשה ישנה הגרסה של השוטר מול הגרסה שלכם, לא בטוח שכדאי לכם לבקש להישפט. כך למשל, אם שוטר עצר אתכם בטענה שלא עצרתם לפני תמרור עצור, תוכלו כמובן לבקש להישפט ולנסות להוכיח את חפותכם, אך בהעדר נסיבות מיוחדות, בית המשפט צפוי להעדיף את גרסת השוטר.

     9. אם נתפסתם נוהגים ללא רשיון נהיגה, עליכם לדעת כי מדובר בעבירה חמורה. דינו של הנתפס כנוהג ללא רישיון הוא מאסר לתקופה של עד שנתיים. מעבר לכך, הרשיון יישלל ל- 3 חודשים לפחות. פנייה לעורך דין מומחה לתעבורה עשויה לשפר את מצבו של הנאשם בבית המשפט, ולהקל בעונשו.

     10. ולסיכום - סעו כחוק!  נסיעה בהתאם לחוק תחסוך מכם את הצורך במפגש עם המשטרה ואת הצורך בשכרית עורך דין תעבורה. 

     עוד בנושא:

     כל מה שרציתם לדעת על נהיגה בשכרות

     לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
     done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
     האם מאמר זה עזר לך?
     אנשים דירגו ()
     lawyer זקוקים לייעוץ משפטי? פנו אלינו ואחד מעורכי הדין באתר יחזור אליכם בהקדם