ביטול יום עבודה באשמת המעביד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • חמוטל כהן

נשלח ע"יחמוטל כהן 23:55, 8 במרץ 2014

שלום שמי חמוטל אני עובדת שכירה בחנות צעצועים בקניון השבוע הגעתי כרגיל למשמרת בשעות העבודה הרגילות שלי ובהגיעי הסתבר לי כי החנות לא כשירה לעבודה בשל דליפת גז במקום בשל כך התבקשתי לחכות מחוץ לחנות עד שהעניין הסתדר.בתום שלוש שעות של המתנה נאמר לי כי לא תתאפשר פתיחת החנות באותו יום וכי עלי ללכת הביתה..האם על המעסיק לשלם לי שעות עבודה על השעות של אותו היום או לפחות על השעות שבהן המתנתי?אשמח לקבל גם מקור חקיקתי או בפסיקה.

השב
  • 16:05, 9 במרץ 2014

החוק אינו קובע מה קורה כאשר עובד התייצב למשמרת אך היא קוצרה (ולא בוטלה) שלא ביוזמת העובד.
    גם בתי הדין לעבודה לא הכריעו עד כה בשאלה זו.
    בענפי העבודה שבהם צווי הרחבה עשוי העובד להיות זכאי לשכר ולהוצאות נסיעה עבור הזמן שהעמיד את עצמו לרשות המעסיק.
    במקרה של קיצור משמרת שלא ביוזמת העובד, מומלץ לעובד לפנות לקבלת יעוץ משפטי בנוגע לזכותו לקבל שכר עבור משמרת מלאה.

עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384
    עו"ד אריק שלו

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.